Nasıl YapılırSağlık

Keten Tohumu Maskesi Nasıl Yapılır? (Leke Giderici Krem Tarifi)

Yüzde oluşan koyu kahverengi lekeler birçok kişiyi rahatsız eder. Güneş ışınları, yanlış kozmetik ürünler, sağlıksız beslenme koyu kahverengi lekelerin başlıca nedenleri arasında yer alır. Evde sadece iki malzeme ile yüzde oluşan koyu lekelerden kurtulmak mümkün.

Peki, yüzde oluşan koyu lekeler nasıl geçer? Ciltteki kahverengi lekeler nasıl yok edilir? Keten tohumu ile yüz maskesi nasıl yapılır? Keten tohumu lekelere iyi gelir mi? Keten tohumu kolajen nasıl yapılır? Bu soruların cevaplarını sizler için derledik…

Keten Tohumu Maskesi Nasıl Yapılır?

Yüzde oluşan kahverengi lekeler için evde doğal krem yapmak oldukça kolaydır. Üstelik ciltte oluşan kahverengi lekelerden kurtulmak için temel olarak iki malzeme yeterlidir. Bu malzemeler keten tohumu ve kaynar sudur. 

En iyi cilt leke tedavisi için buyurun tarife:

Malzemeler:

  • 1 tatlı kaşığı keten tohumu
  • 1 çay bardağı kaynar su

Bir tatlı kaşığı keten tohumu cam bir kabın içine alınır. Üzerine bir çay bardağı kaynar su eklenir. Suyun kaynar olması önemlidir, bu sayede keten tohumunda bulunan omega 3 ve kolajenler daha kolay ortaya çıkar. Bu karışım bir gece bekletilir. Bir gece sonrası karışım jel kıvamı alacaktır. Bu jel temiz cilde 21 gün boyunca uygulanır.

Bu kreme en iyi cilt leke kremi denmesinin ana nedeni keten tohumudur.

Keten tohumu bitkisel bazlı omega 3 yağ asidi barındırır. Ayrıca içinde  manganez, magnezyum, B grubu vitaminler, fosfor, bakır, tiamin içerir. Bu sayede cildin kolajen üretmesini aktifleştirir, ciltte oluşan koyu lekeleri giderir. Bu maske saç sağlığı içinde oldukça faydalıdır. Keten tohumu maskesi saçta en az yirmi dakika kalmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu