Nasıl Yapılır

Evde Kahve Yakmak Nasıl Yapılır?

Kahve yakmak kadim geleneklerden biridir. Bu sayede evdeki kötü enerjinin yok edildiği düşünülür. Peki evde kahve yakmak nasıl yapılır? Evde kuru kahve yakmak neye iyi gelir? Türk kahvesi yakıldığında ne olur? Kahve yakmak nazara iyi gelir mi?

Merak edilenleri sizler için derledik…

Evde Kahve Yakmak Nasıl Yapılır?

Evde kahve yakmak için iki yemek kaşığı Türk kahvesi ısıya dayanıklı bir kabın veya cezvenin içine alınır. Evdeki tüm nazarlardan kurtulmak, kötü enerjileri def etmek için niyet edilir. Kısık ateşte kavruluncaya kadar tutulur.  Bu işlem sırasında 7 tane Ayetel kürsi, 7 tane Felak ve 7 tane  Nas sureleri okunur. Dumanı çıkan kahve tüm odada gezdirilir.

Türk Kahvesi Yakıldığında Ne Olur?

Türk kahvesi yakmak oldukça sıklıkla uygulanan bir ritüeldir. Ancak burada şifa kahveden değil duaların vesilesi ile Allah’tan istenir. Evde Türk kahvesi yakıldığında okunan duaların vesilesi  ve Allah’ın izni ile evdeki kötü enerji gider, eve bereket ve huzur gelir. Kahvenin güzel kokusu sayesinde ev mis gibi kokar. Bazı haşereler bu kokudan rahatsız olur ve evi terk eder. 

“Kahve yakmak nazara iyi gelir mi?”

Bu ritüeli yapan kişilerin merak ettiği sorulardan biri kahve yakmanın nazara iyi gelip gelmediğidir. Evde kahve yakmak tek başına nazara etki etmez. Ancak uygun dua ve ayetler eşliğinde kahve yakmak nazara iyi gelir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu