Genel

Miftahu’l Esrar Salatı Nedir, Nasıl Okunur? Miftahul Esrar Salatı Faziletleri Nelerdir?

Düğümleri çözen, hacetleri kabul ettiren, tüm sıkıntıları gideren bir anahtar; Miftahu’l esrar salatı. Miftahu’l esrar salatı nedir, nasıl okunur? Miftahu’l esrar salatı faziletleri nelerdir? Düğümleri çözen salavat kaç defa okunur?

Miftahu’l  Esrar Salatı Nedir?

Miftahu’l esrar salatı; müslüman kulların hem dünyada hem de ahirette olan isteklerinin telep edildiği, dünya ve ahirette olan tüm kötülüklerden, afetlerden kurtuluş istendiği bir salavattır.

Bu salavat sayesinde dünyevi ve ahiret ile ilgili isteklerde peygamber efendimiz hazreti Muhammet (sallallahü aleyhi ve sellem) vesile kılınır. 

Miftahul esrar salatı, düğümleri çözen, sıkıntıları gideren, salat olarak da bilinir. Bu salavat ayrıca bol rızık, hayırlı kazanç ve zenginlik içinde okunur.

Miftahu’l Esrar Salatının Faziletleri?

Çözülmez düğümleri çözen bu salavatın sırları ve faziletleri şunlardır:

  • Miftahu’l esrar salatı tüm hacet ve dilekler için okunur. Bu salavat sayesinde Allah’ın izni ile dünyevi ve ahiret için istenen tüm dilekler kabul olur.
  • Bu salavat-ı şerif sayesinde tüm kaza ve belalardan korunulur.
  • Bu salavatı okumaya devam eden kişileri Allah-u Teala düşmanların şerrinden korur.
  • Miftahul esrar salatı aynı zamanda bir rızık duasıdır. Bu salat sayesinde rızık kapıları açılır,  beklemediği yerden rızık gelir.
  • Makam ve mevki için bu salat okunur.
  • Hastalığa şifa niyetiyle bu salavat okunur.
  • Fakirlikten kurtulmak için bu salavat düzenli okunmalıdır.
  • Her türlü sıkıntı ve dertten kurtulmak için bu salavat okunur.

Miftahu’l Esrar Salatını 3-5-7 Defa Okumanın Sırrı

Bu salavat etkili bir hacet duasıdır.  Bu duayı  namaz sonrası 3-5-7- gibi tek rakamlarla okumaya devam eden kişinin duaları Allah’ın izni ile kabul olur.

Miftahul Esrar Salatının 11 Defa Okunamın Sırrı

Miftahul esrar salatı fakirlikten kurtulmak,  zengin olmak için okunur. Bu salavatı her gün 11 defa okumaya devam eden kişi ummadığı yerden rızık elde eder. Duayı her gün 11 defa okuyan kişinin rızık kapıları açılır, fakirlikten kurtulur.

Miftahu’l Esrar Salatını 41 Defa Okumanın Sırrı

Bu salavatı okumaya devam eden kişileri Allah tüm düşmanlarından, hasımlarından korur.  Miftahul esrar salatını düzenli olarak 42 defa okuyan kişiyi Allah düşmanlarına karşı korur, çekemeyen, haset insanların şerrinden muhafaza eder. Bu salavatı okumaya devam eden kişi düşmanları karşısında heybetli ve güçlü durur.

Düğümleri Çözen Salavat 1000 Defa Okunduğunda

Her türlü hacet, dilek, istek, için okunan bu sırlı duayı okurken sayılar önemlidir.  Elbetteki duanın kabulü Allah-u Tealanın elindedir. Dualar usulünce yapılmalı ve Allah’tan hayırlısı istenmelidir. Miftahul esrar salatının sırlı sayıalrından biri de 100 sayısıdır. Bu salavatı her türlü önemli istek için 100 defa okunması tavsiye edilir. 

Yine bu salavat 4444, 10.000 ya da ebced değeri olan 14.950 defa okunması tavsiye edilir.

Miftahu’l Esrar Salatının Arapça  Okunuşu

 Düğümleri Çözen Miftahu’l Esrar Salatının Türkçe Okunuşu

Miftâhu’l-Esrâr Salâtı

“Allâhümme salli salâten kâmileten ve sellim selâmen tâmmen alâ seyyidinâ Muhammedin tüncîna bihâ min cemî’il- ehvâli, vel âfât. Ve takdî lenâ bihâ cemî’al hâcât, ve tutahhirunâ bihâ min cemî’i’s-seyyiâti ve terfe’unâ bihâ a’lâ’d – derecât ve tubelliğunâ bihâ aksâ’l- ğâyât min cemî’i’l- hayrâti fi’l-hayâti ve ba’del- memâti ve alâ alihî bi âdedi ilmık.”

Miftahu’l Esrar Salatının Anlamı

“Ey Allâh ! Efendimiz Muhammed’e Ehl-i Beytine, ( bize göre sonsuz olan ) ilmin (bildikleri) adedince en mükemmel bir salât ile salât eyle ve eksiksiz bir selâm ile selâm eyle.

O Rasûlüllâh (Sallâllâhu Aleyhi ve sellem) ki senin hürmetine bizi korkulardan ve belâlardan kurtarsın, onun sayesinde bizim için bütün muratları (dilekleri) yerine getiresin, onun bereketine bizi bütün kötü şeylerden arındırasın, onun vesilesiyle bizi derecelerin en üstününe yükseltesin ve yine onun bahşı hakkında bizi hayatta ve ölümden sonra tüm hayırlarla ilgili gâyelerin ( ve maksatların) en ilerisine ulaştırasın.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu