Din

Salatı Mecule Nedir, Nasıl Okunur? Salatı Mecule Faziletleri Nelerdir?

Çözülmez düğümleri çözen salavat olarak bilinen salatı mecule, okunması efdal salavatlardan biridir.   Allah dostlarının tavsiye ettiği salatı mecule nedir? Salatı mecule nasıl, kaç defa okunur? Salatı mecule faziletleri nelerdir? Tüm merak ettiklerinizi sizler için derledik…

Olmazı olduran, çözülmez düğümleri çözen salavat olarak bilinen bu dua Allah dostları tarafından önerilen bir salavatı şeriftir. İster dünyevi işler için, ister ahiret için okunabilecek bu salavatı şerifin sevabı oldukça fazladır.

Salat-ı Mecule Nedir?

Salat-ı mecule, çözülmez düğümleri çözen, tüm sıkıntıları gideren bir duadır.  Ayrıca rızık, evlilik, mutluluk ve ahiret için okunabilir.  Bu salavatı okuyan kişilerin işleri kolaylaşır. Salat-ı mecule okumaya devam eden kişiler arzu ettiklerinden daha fazla derece ve mertebeye kavuşur.

Bu salavatı okumaya devam eden kişilere ahirette de güzel müjdeler verilmiştir.  Salat-ı mecule salavatını okumaya devam eden kişilere cennette köşkler, meyveler, hizmetçiler verileceği islam alimleri tarafından söylenmektedir.

Salat-ı Mecule Nasıl Okunur?

Salat-ı mecule salavatının Arapça okunuşu

Salat-ı Mecule Türkçe Okunuşu

“ALLAHÜMME SALLİ ALA SEYYİDİNA MUHAMMEDİN SALATEN TEHULLÜ BİHA UKTEDİ VE TÜFERRİCÜ BİHA KÜRBETİ VE TAKDIY BİHA HACETİ VE ALA ALİHİ VE SAHBİHİ VE SELLİM

Salat-ı Mecule Faziletleri Nelerdir?

Salatı mecule salavatı, çözülmez düğümleri çözen salavat olarak bilinir.  Bu salavat her türlü sıkıntı, dert, tasa için okunabilir. Salat-ı mecule salavatının faziletleri şunlardır:

  • Salat-ı mecule okumaya devam eden kişilerin rızkı artar, kazancı bereketlenir.
  • Bu salavatı şerif her türlü olmazı oldurur, her türlü kederi giderir.
  • Bu salavat aynı zamanda rızık ve bereket duasıdır. Okumaya devam eden kişiler beklenmedik rızıklarla rızıklandırılır.
  • Bu salavatı okumaya devam eden kişiler cennet nimetleriyle ödüllendirilir.
  • Bu salavatı şerifi okumaya devam eden kişiler her türlü dünya işinde kolaylık sağlanır.
  • Hayırlı evlilik isteyen, evinde mutluluk isteyenler salat-ı mecule salavatını okumaya devam etmelidir.
  • Bu salavat aynı zamanda şifa için okunur. Salat-ı mecule salavatı her türlü hastalığa şifa niyetiyle okunabilir.
  • Salavat-ı mecule salavatı  aynı zamanda hacet duasıdır. Her türlü hacet ve dilek için okunması tavsiye edilir.
  • Bu salavat kötü huy ve alışkanlıklardan kurtulmaya yardımcı olur.

Salat-ı Mecule Salavatının Sırları

Açılmaz kapıları açan, çözülmez düğümleri çözen dua olarak bilinen salat-ı mecule salavatı her türlü hacet için okunması tavsiye edilen bir duadır. Bu dua aynı zamanda rızık ve bereket duasıdır. Hayırlı evlilik yapmak isteyenler,  kısmetinin kapalı olduğunu düşünenler bu  salavatı okumaya devam etmelidir. Kötü huy ve alışkanlıkları bırakmak için bu dua okunmaya devam edilmelidir.

Salat-ı Mecule Ne Zaman Okunur?

Salat-ı Mecule, yatsı namazından sonra ya da sabah namazından önce okunması tavsiye edilen bir duadır. Teheccüt vakti de bu dua için tavsıye dilen bir vakittir. 

Salat-ı mecule, 51 defa okunması önerilen bir duadır.   Salat-ı mecule duası abdestsiz de okunabilir.  Ancak duaların kabulü için duayı abdestli etmek önerilir, bu nedenle bu salat-ı mecule duasına başlamadan önce abdest alınması tavsiye edilir. Dua kıbleye dönük okunmalıdır.

Salavat-ı mecule duasını 51 defa okuduktan sonra 2 rekat hacet namazı önerilir.  

Salat-ı Mecule Evlilik İçin Nasıl Okunur?

Salat-ı mecule duasının sırları ve faziletleri arasında hayırlı kısmet, evlilik, aile huzurunu sağlamak vardır.  Hayırlı kısmet, evlilik için salat-ı mecule duası, yatsı namazından sonra ya da sabah namazından önce 51 defa okunması tavsiye edilir. Ardından Allah rızası için 2 rekat hacet namazı kılınması ve Allah’tan hayırlı eş ve evlilik istenmesi önerilir.

Salat-ı mecule duasını isteyen kişiler 100 yada 1000 defa da okuyabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu