Genel

Kim Jong Un öldü mü? Ondan sonra yerine kim geçecek?

Son günlerde sosyal medyada  en çok konuşulan konu ‘ Kim Jong Un öldü mü?’ Çin’de yayın yapan bir televizyon kanalı ve Japon medyası da bu iddiayı destekledi. Peki işin aslı nedir? Kim Jong Un öldü mü? Kim jong Un kaç yaşında, hastalığı nedir? Kim Jong kaç kilo? KimJong Un öldüyse yerine kim geçecek? Tüm merak edilenleri sizler için araştırdık…

Kim Jong Un Öldü mü?

İngiliz haber kanalları, Kim Jong Un ülkesinde yaptığı ziyaret sırasında göğsünü tutarak fenalaştığını iddia etmişti. İddiaya göre, doktorlar Kim’i hemen hastaneye kaldırıp ve ameliyata almıştı. Ameliyatın başarısız geçtiği ve Kim’in  bitkisel hayata girdiği iddia edilirken, KimJong Un’un öldüğü  iddiaları gündeme bomba gibi düşmüştü.

Japon medyası Kim’in bitkisel hayata girdiğini öne sürerken, Japon medyası ise KimJong Un’un öldüğü iddiasını öne sürdü.

Kim’in treni uydudan görüntülendi

Kuzey Kore lideri, kırsal bölgeleri ziyareti sırasında rahatsızlandığı iddia edildi. Bu seyahat sırasında tren kullanıldığı öne sürüldü.

Kim’e ait olan  bir trenin, Kuzey Kore liderinin gezi sırasında fenalaştığı söylentileri olduğu bölgede olduğu öne sürüldü.

Reuters ‘flaş gelişme’ olarak duyurduğu haberde  “Kim’e ait olduğu düşünülen trenin tatil beldesinde tespit edildi” dedi.

Bu iddiaları Kuzey Kore’nin yalanlamaması ise, iddiaların doğruluğunu düşündürmekte.

Kim Jong Un hastalığı nedir?

Geçen hafta başında Güney Kore’de yayın yapan bir internet sitesi Kuzey Kore liderinin kalp ameliyatı geçirdiğini ve tedavi sürecinde olduğunu duyurdu. İsimsiz bir kaynaktan ortaya atılan bu iddia sonrası ABD’den ve Çin’den  yalanlama gelmişti.

Bu tartışmalar sürerken, Japonya’dan bir dergi tarafından Çin’li sağlık ekiplerinin Kuzey Kore’ye gittiği öne sürüldü.

Genetik Kalp Sorunu Var

KimJong Un’un ailesinde kalp ve şeker hastalığı olduğu biliniyor. Kim Yong Un’un babası da KimJong II 2011’de kalp krizi sonucu yaşamını yitirmişti.

Kuzey Kore liderinin son zamanlarda aldığı kilolar gözden kaçmaz iken, günde tükettiği 4 paket sigara ve alkol tüketimi de hastalığı tetiklemiş olabileceği düşünülüyor. 

Kim Jong Un Kaç Kilo?

Kuzey Kore’nin diktatör lideri KimJong Un, fazla kilolarıyla başı hep dertteydi. Obezite, kalp, tembellik sorunları olan Kim 130 kiloya çoktan ulaşmıştı.

5 yıl önce babasının ölümünün ardından iktidara geçen Kim, o zamanlar 100 kilo idi.

2014 yılında, fazla kilolardan kurtulmak için midesine kelepçe taktıran Kuzey Kore lideri, yinede kilo almaya devam ettiği biliniyor.

Amcasının Oğlunu İdam Ettirmişti

100 kilo ile iktidara gelen Kim, 2013 senesinde amcasının oğlu Chang-Song’u idam ettirmişti. Obezite olmasının büyük sebebinin de bu olay sonrası yaşadığı stres olduğu iddia edilmekte.

Kim Jong Un Kaç Yaşında, Boyu Kaç Santim?

Kuzey Kore sırlarla dolu bir ülke olduğu gibi, diktatör liderleride sırlarla dolu. KimJong Un’un boyu 170 santim görülmekte. Ancak bazı uzmanlar Kim’in ayakkabılarının olağan dışı görüntüsüne dikkat çektiler. Diktatör liderin daha uzun görünmek için özel tabanlıklı ayakkabı giydiği iddia edilmekte. İddialara göre Kim’in gerçek boyu yaklaşık olarak 1.64 santim uzunluğunda. Herşeyi gizem dolu olan bu liderin 8 Ocak 1984 doğumlu olduğu biliniyor.

Kim Jong Evli mi?

Kim’in eşi olan Ri Sol Ju hakkında da çok fazla bilgi bilinmiyor. Çocuk sayısı bile kesin bilinmiyor. Kesin olmamakla beraber 3 çocuğu olduğu düşünülüyor. Kuzey Kore doğumlu olan Ri Sol Ju, Kim ile 2009 yılında evlendi. Nisan 2018’de, devlet medyasında unvanı “yoldaş”dan “saygı duyulan First Lady’ye” yükseltildi. Bu ünvan 1974 yılından beri kullanılmamıştı. Kim Jong’un eşinin doğum tarihi de tam olarak bilinmiyor. 1985 ile 1989 tarihleri arasında doğduğu düşünülüyor.

Kim Jong’un Çocuğu Var mı?

Kesin bilinmemekle beraber 3 çocuğu olduğu düşünülmektedir.

Kim Jong Un Hangi Dine İnanıyor?

Yüzde yetmişi ateist olan Kuzey Kore’de, Kim Jong Un’da ateistliği benimsediği biliniyor.

Kimin Kardeşi Var mı?

KimJong Un’un 4 kardeşi vardır.

Kim Jong-chul (erkek kardeşi)

Kim Yo-jong( Kız kardeşi)

Kim Sul-song ( ayrı anneden üvey kız kardeş)

Kim Jong-nam ( başka anneden erkek kardeş)

Kim Jong Un’un suikaste uğrayan üvey abisi “Kim Jong Nam”

Kim Jong Un’un üvey abisidir. 1998 yılında, Kim Jong Nam, geleceğin lider adayı olarak Kuzey Kore Bakanlığı’nda üst düzey bir pozisyona terfi edilmişti.

KimJong’un en büyük kardeşi olan KimJong Nam’ın 2001, Mayıs ayında sahte pasaport ve 2 kadınla Japonya’da Disneyland’ı ziyaret etmek istemesinin olumsuz sonuçlanması sonucu babasının gözünden düşmüştü. 

Kim Jong Nam’ın, 13 Şubat 2017 tarihinde Malezya’da Kuala Lumpur Uluslararası Havalimanı’nda suikaste uğrayarak yaşamını yitirdi.

Suikasti, Kuzey Koreli bir kadın casusun zehirli iğne ile gerçekleştirdiği açıklandı.

Kim Jong Chul

25 Eylül 1981 doğumlu olan Kim Jong Chul, Kim Jong Un’un 2. büyük abisidir. Kim JongChul’un abisi, suikaste ölen KimJong Nam’dır. Kim Jong Chul büyük erkek kardeş olsada, Kim Jong Un’dan sonra yerine geçecek isimler arasında ismi çok fazla yer almaktadır.

Sanata ve basketbola ilgisi olduğu bilinen Kim Jong Chul, İsviçre’de eğitim görüyor.

Kim Jong Song

Kim JongUn’un ablasıdır. 30 Aralık 1975’de dünyaya gelmiştir. Shin Bok-nam ile evlidir.

Kim Yo-jong

Kim JongUn’un en küçük kardeşidir. Eski lider Kim jong-il’in en küçük kızıdır. 26 Eylül 1988 tarihinde doğmuştur, 31 yaşındadır.

Kim Jong Un Ölürse Yerine Kim Geçecek?

Kim Jong Un’un abisi olan Kim JongChul’u babası tarafından siyasetten uzak tutulmuştur. Sanata olan düşkünlüğü ile bilinen Kim Jong Chul, babası tarafından fazla efemine olduğu düşünüldüğü için siyasi vasfı olmadığına karar verilmiştir.

Dört yıl önce Güney Kore’ye kaçan Chul, rejimin gözünde sadece yetenekli bir sanatçıdır.

Bu nedenle Kim Jong Un’un ölümünden sonra en büyük lider adayı, kız kardeşi Kim Yo-jong.

Kim Yo-jong’un liderlik koltuğuna oturma ihtimali yüzde 90 olarak görülüyor.

Bunda iktidarda olan yüksek aktifliğininde rolü oldukça büyüktür.

Kim JongUn’un, son zamanlarda ABD başkanı Donald Trump ile yaptığı zirve dahil olmak üzere birçok gezide yanında kız kardeşinin olması dikkatlerden kaçmadı.

32 yaşında olan genç kadının siyasi nüfusu oldukça fazla.

Kadın olmasından dolayı, Kim JongUn’un çocukları ülkeyi yönetecek yaşa gelene kadar halaları bu görevi sürdürebileceği de diğer bir seçenek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu