TeknolojiNasıl YapılırPüf Noktalar

BASİT VİDEO MONTAJ PROGRAMLARI

Youtube ve benzeri sosyal platformlar boş zamanlarımızı geçirmede çok önemli bir yer edinmiş durumda. İnstagram,Twitter,Facebook kadar yaygın olmasada bir sürü kişinin Youtube hesabı bulunmakta ve çoğu kişi düzenli olarak içerek üretip video yüklemekte. Bu aşamada içerik üretmek kadar zor olan diğer kısım ise videonun montajını yapmak ve videoyu daha ilgi ve dikkat çekici hale getirmektir. Adobe Premiere Pro, After Effects, Vegas Pro gibi profesyonel video düzenleme programları bulunsada daha basit ve ucuz seçenekler arayan bir sürü insan var. Biz de bugün hızlı bir şekil de video düzenleme montaj kısmını uygun ve basit bir şekilde hallederek işinizi kolaylaştıracak programları sizler için derledik.

1 – Wondershare Filmora

Basit programlar ile profesyonel video editlenmez diyen insanlara tokat gibi gelen bir program. Wondershare Filmora  en basit anlaşılabilir bir arayüze sahip olmasına rağmen gerçekten çok güzel işler profesyonel videolar çıkartabilen bir programdır. Üstelik program kendi kütüphanesinde bulundurduğu müzikler sayesinde telifsiz müzikler seçmeniz daha kolay olabilir. Program içinde bulunan profesyonel geçiş efektleri ile videonuzu süsleyebilirsiniz. Profesyonel renk ve ses ayarları varken üstelik 4K video montajı yapabilirsiniz. Uygulama kesinlikle denenmesi gereken programlar arasında yer alıyor.

2 – Movavi Video Editor

Cebimize girecek kadar ufalan telefonlarımız da bile video montaj yapabildiğimiz bu zamanlarda videolarınız için çok rahat kullanabileceğiniz programlardan birisi de Movavi Video Editor’dür. Kullanımı, görünümü ve gerçekten basit araçlarıyla hızlı bir şekilde videolarınızı kesebileceğiniz, arkaya müzik ekleyebileceğiniz, geçiş efektleri ekleyebileceğiniz vb. özellikleriyle profesyonel videolar yapabilirsiniz ve videolarınızı içerik kısmından renklendirebilirsiniz. Bu program sayesinde bilgisayarınızın kamerasını kullanarak videolar’da çekebilirsiniz

3 – Hitfilm Express

Bu program diğer programlara göre zor bir arayüze sahipmiş gibi görünen ama aslında o kadar zor olmayan Hitfilm Express diğer uygulamalar gibi basit bir şekil de video editleyebileceğiniz bir program değildir. Fakat bu uygulama sayesinde Adobe After Effects seviyesinde 2D ve 3D animasyonlar yapabilir farklı görsel efektlerle videolar kurgulayabilirsiniz. Fakat her ne kadar kullanışlı olsada diğerleirne göre bir tık daha zor ve uğraştırıcıdır.

4 – Shotcut

Videoları aşırı basit ve sadece dakikalar harcayarak montajlamak istiyorsanız bu program tam size göre. Bu program kullanan kişilere bir çok özellik sunmakta. Hızlı arayüzü, kolay anlaşılabilir araçlarıyla tam size uygun bir program. Tamamen ücretsizdir. Ve bu programı diğer programlardan ayıran kısmı ise Linuxbilgisayarlarda çalışıyor olabilmesidir.

5 – Pitivi

Açık kaynak denince akla ilk gelen programlar arasındadır. Kullanıcılara bir çok özellik sunan Pitivi son derece basittir. Kendinizin geliştirerek kullanabileceği bir video düzenleme aracı kullanmak istiyorsanız Pitivi’yi indirmelisiniz. Fakat bu program sadece Linux bilgisayarlarda çalışabilmektedir. 

6 – Cyberlink PowerDirector 365

Video düzenleme işinde daha acemi, toy olan ama hızlı bir şekilde işi öğrenip video editlemek isteyen kişiler için aşırı kullanışlı bir programdır. Bu program ile aşırı hızlı bir şekilde profesyonel videolar montajlayabilir, farklı videolar ile birleştirebilir, kesebilir ve hızlı bir şekilde istediğiniz yere yükleyebilirsiniz. Uygulama MacOS, Windows ve Android sistemleri için kullanılabilir.

7 – Davinci Resolve

Diğer uygulamalara kıyasla bir tık daha zor ancak kaliteli işler çıkarabileceğiniz bir uygulamadır. Adobe Premier Pro ve After Effects’de bulunan bir çok özellik bu uygulama da bulunmaktadır. Üstelik Davinci Resolve programında renk ayarları bulunmaktadır. Bu program ile renk konusunda oldukça güzel performanslar elde edebilir ve videonuzu güzel hallere getirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu