Genel

ASDEP NEDİR ?

Aile , Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının yayınladığı, ASDEP  personel alımı için başvuru kılavuzu akıllara ASDEP nedir? sorusunu getirdi.

 Aile , Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk  1000 kişilik ASDEP personeli alınacağını açıkladı.

Psikoloji, Sosyoloji, Sosyal Hizmet, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Çocuk Gelişimi, Aile ve Tüketici Bilimleri  bölümlerinden mezun olanlar ASDEP personelliği için başvuru yapabilir.

 Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, “1000 kişilik ASDEP personeli alımı için ilanımız bu hafta yayınlanacak ve gelecek hafta başvuruları almaya başlayacağız.” dedi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk  şunları kaydetti:

“ 2 bin 313 sözleşmeli 322 kadrolu personel alımımız ÖSYM tarafından duyurulacak ve  başvurularda alınmaya başlanacak. 1000 işci alımı için ilgili ilan önümüzdeki hafta İŞKUR tarafından yapılacak.”

ASDEP’in  açılımı nedir ?

Aile Sosyal Destek Programı( ASDEP), aile ve bireylerin sosyal hizmetlere olan ihtiyaçların bulunması, ihtiyaca göre sosyal yardım ve sosyal hizmet programının ayarlanması ve hayata geçirilmesi, ihtiyaç duyulduğunda diğer kamu hizmetlerinden faydalanmasını sağlamak için verilen rehberlik ve danışmanlık hizmetidir. 

ASDEP BAŞVURULARINI KİMLER YAPABİLİR?

Psikoloji, Sosyoloji, Çocuk Gelişimi, Sosyal Hizmet, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Aile ve Tüketici Bilimleri  bölümlerinden mezun olanlar başvurabilir. Ayrıca KPSS P3 puan türünden en az altmış (60) almak şartı aranıyor. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu