Din

Olmazları Olduran- Kapı Duası

Olmazları olduran, en imkansızı olduran, istediğini hemen olduran dua olarak bilinen bu dua Yusuf suresinin 100. ayetidir. Olmazları olduran dua nasıl, kaç defa okunur? En imkansızı olduran duanın faziletleri nelerdir? Tüm merak edilenleri sizler için derledik…

Bu dua öyle kıymetli bir dua ki, olmazları oldurur, imkansızları imkanlı hale getirir. Bu dua kapı, kılıç, zirve, isteğini hemen olduran dua olarak da bilinir. 

Bu dua açılmaz kapıları açar, olmazları oldurur. Ancak bilinmeli ki duaların kabulü Allah’ın (celle celalühü) tasarrufundadır. O en hayırlısını, en hayırlı zamanda verir. Duam kabul olmadı denilerek üzülmemeli, Allah’ın (celle celalühü) en hayırlı zamanda en güzelini nasip edeceğine güvenilmelidir.

Olmazları Olduran Dua

Açılmaz kapıları açan, olmazları olduran, demiri eriten dua olarak bilinen dua Yusuf suresi 100 ayetinin son bölümüdür. 

Yusuf suresi 100 ayet şu şekilde okunur:

Verafe’a ebeveyhi ‘alâ-l’arşi veḣarrû lehu succedâ(en)(s) vekâle yâ ebeti hâżâ te/vîlu ru/yâye min kablu kad ce’alehâ rabbî hakkâ(an)(s) vekad ahsene bî iż aḣracenî mine-ssicni vecâe bikum mine-lbedvi min ba’di en nezeġa-şşeytânu beynî vebeyne iḣvetî(c) inne rabbî latîfun limâ yeşâ(u)(c) innehu huve-l’alîmu-lhakîm(u)

Olmazları olduran, demirleri eriten dua kısmı ise şu şekildedir:

 inne rabbî latîfun limâ yeşâ(u)(c) innehu huve-l’alîmu-lhakîm(u)

Olmazları Olduran Dua Arapça okunuşu

وَرَفَعَ اَبَوَيْهِ عَلَى الْعَرْشِ وَخَرُّوا لَهُ سُجَّدًاۚ وَقَالَ يَٓا اَبَتِ هٰذَا تَأْو۪يلُ رُءْيَايَ مِنْ قَبْلُۘ قَدْ جَعَلَهَا رَبّ۪ي حَقًّاۜ وَقَدْ اَحْسَنَ ب۪ٓي اِذْ اَخْرَجَن۪ي مِنَ السِّجْنِ وَجَٓاءَ بِكُمْ مِنَ الْبَدْوِ مِنْ بَعْدِ اَنْ نَزَغَ الشَّيْطَانُ بَيْن۪ي وَبَيْنَ اِخْوَت۪يۜ اِنَّ رَبّ۪ي لَط۪يفٌ لِمَا يَشَٓاءُۜ اِنَّهُ 

هُوَ الْعَل۪يمُ الْحَك۪يمُ

Olmazları Olduran Dua Meali-Anlamı

Annesiyle babasını tahtına oturttu. Hepsi birlikte onun önünde saygıyla eğildiler. Yûsuf dedi ki: “Babacığım, daha önce gördüğüm rüyânın tâbiri işte budur. Rabbim o rüyâyı gerçekleştirdi. Ayrıca şeytan benimle kardeşlerimin arasını bozduktan sonra, beni hapisten kurtararak ve sizi çölden buraya getirerek Rabbim bana büyük ihsânlarda bulundu. Doğrusu Rabbim, her ne dilerse onu pek güzel bir şekilde ve insanların göremeyeceği bir incelik içinde yerine getirir. Şüphesiz O, evet O, herşeyi hakkıyla bilen, her işi ve hükmü hikmetli ve sağlam olandır.”Olmazları Olduran Dua Nasıl Okunur?Demirleri eriten, kapı duası olarak da bilinen, imkansızları olduran bu dua beş vakit farz namazlarının ardından 129 defa okunması önerilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu