Din

Her Kapıyı Açan İsmi Azam Duası

İsmi azam; en büyük isim anlamına gelen Arapça sözcüktür. Allah’ın güzel isimleri ile yapılan dualara “ismi azam duası” denir.

İsmi azam duası ile yapılan duaların Allah (celle celalühü) tarafından geri çevrilmeyeceği düşünülür. Ancak kul hakkında en hayırlısını muhakkak ki Allah (c.c) bilir, duaların kabulü onun elindedir.

Kul sadece canı gönülden yaradandan ister, durumunu arz eder. Kaderi değiştirmek, kilitli kapıları açmak, duaları kabul etmek muhakkak ki Allah’ın iznindedir.

Her Kapıyı Açan İsmi Azam Duası

Kilitli kapıları açan, kaderi bile değiştiren ismi azam duası olarak bilinen bu dua, Allah’ın güzel isimlerinden oluşur. Kul bu duayı vesile kılarak Allah’tan canı gönülden istemelidir.

Allah (celle celalühü) şüphesiz en iyisini bilendir.

İsmi Azam Duası Okunuşu

“Allahümme salli ala seyyidina MUHAMMED..

Bismillahirrahmanirrahim

Ya Mucib, Ya Seri, Ya Müzil, Ya Cami, Ya Fettah.İnşaallahu Kün fe yekün, Kalallahu inni münezziluha aleyküm, Ucibu daveted iza deani inneke ala külli şeyin Kadir. inna fetahna leke fethan mübina ve yensurekellahu nasran aziza.Bismillahi maşaAllah la kuvvete illa billah.. Amin”

İsmi Azam Duası Nasıl Okunur?

İsmi azam duası, her duanın önünde veya sonunda en az 3 veya 7 defa okunur. Kişi okuyabiliyorsa günde 100 veya 1000 defa bu duayı okuyabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu