Din

Sıkıntıyı Sevince Çeviren Salavat “Sürûr Salâtı”

Sürûr salatı olarak bilinen salavat, sıkıntıları gideren salavat olarak da bilinir. Bu dua hayırlı muratların gerçekleşmesi, sıkıntıların giderilmesi, sevinçli haber için okunması tavsiye edilen dualar arasında yer alır. Sürur salatı nedir, nasıl okunur? Sürur salatı faziletleri ve sırları nelerdir? Tüm merak edilenleri sizler için derledik…

Mutluluk sevinç duası olarak da bilinen bir salavat, sürur salatı nedir?

Sürûr Salâtı

Sürûr salatı, sıkıntıları sevince çeviren, mutluluk sevinç duası olarak da bilinen salavattır. Bu salavat her türlü hacet, istek, hayırlı iş ve sıkıntı için okunabilir. 

Sürûr Salâtı Okunuşu

“Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin temleu hazaniallahi nuran ve tekunu lena feracen ve ferahan ve sürura”

Sürûr Salâtı Anlamı

”Ey Allâh!(Ey Belâları açan!)

Efendimiz Muhammed’e öyle bir salât ile salât eyle ki o salât Allâh’ın hazilenelerini nurla doldursun ve bizim için ferac (sıkıntılarımızdan), sevinç ve sürur(vesilesi) olsun .”

(Muhammed  Alevi el-Mâliki,Ebvâbü’l-farac,sh;384)

Sürûr Salâtı Fazileti

Sürûr salatı, her türlü sıkıntı, kederin giderilmesi, sıkıntıların, dertlerin sevince, mutluluğa çevrilmesi için okunabilir. Her türlü hayırlı hacet, murat, istek ve dilek  için de bu dua okunabilir.

Sürûr salatı 3,7,11,41,100,313,1000, 4444 gibi sayı adedince okunabilir.  Sıkıntıları sevince çeviren bu salavat abdestli olarak ve hacet namazı kılarak okunması tavsiye edilir.  Bu sayede salavatın sevabı daha da artacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu