Nasıl Yapılır

Kararan Banyo Derzleri Nasıl Temizlenir?

Banyo temizliğinde derzlerin yeri büyüktür. Özellikle duvar fayans arasındaki derzler oldukça güç temizlenir. Peki, kararan banyo derzleri nasıl temizlenir? Banyo derzlerindeki siyah lekeler nasıl çıkar? Fayans arası kararması nasıl geçer? Tüm merak edilenleri sizler için derledik…,

Kararan banyo derzleri, derzlerin arasındaki siyah lekeler, fayans arası kararması en sık rastlanan banyo temizlik sorunlarındandır. Üstelik kolay kolay temizlenmez, eski beyaz, güzel görünümüne geri dönmez. Kararan banyo derzleri, kararan fayans aralarını temizlemenin oldukça kolay bir yöntemiyle sizlerleyiz…

Kararan Banyo Derzleri Nasıl Temizlenir?

Kararan banyo derzleri, kararan fayans araları, banyo derzlerindeki siyah lekeler, banyo fayans arası küf için bazı farklı temizlik yöntemleri vardır. Sirke ve karbonat, çamaşır suyu, limon karbonat bu yöntemlerden bazılarıdır. Küf temizleyici, mavi su gibi kimyasallar da banyo fayans arası küf temizliğinde kullanılır. Ancak duvar fayansları için durum daha sıkıntılıdır. Kararan, küflenmiş duvar derzleri için basit bir yöntem kullanarak bu sorundan kurtulabilirsiniz. 

“Kararan banyo derzleri nasıl temizlenir?”, “Banyo fayans arası küf nasıl temizlenir?”, “Banyo duvar derzleri arasındaki siyahlık nasıl giderilir?” Sorularının cevabı için sadece iki tane malzeme yeterlidir. 

Kararan, küflenmiş, siyahlaşmış derz araları için ıslak mendil ve çamaşır suyu yeterlidir. 

Fayans arası küf ve karartıyı temizlemek için bir adet ıslak mendil alınır ve ince rulo halinde katlanır.  Elde edilen bu ruloya uzunlamasına çizgi halinde çamaşır suyu dökülür ve kararmış derzin üzerine kapatılır. Bu vaziyette bir veya iki saat bekletilir. Tüm sorunlu bölgeye aynı işlem yapılır. Ardından bölge durulanır ve kurulanır. Bu sayede kararmış, küflenmiş fayans arası derzler tertemiz olacaktır. Üstelik ovalama gibi işlemlere gerek kalmadan….

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu