Din

Davut (a.s)’ın Musibetlerden Korunmak İçin Okuduğu Dua

Davut aleyhisselam musibetlerden korunmak, musibetleri engellemek için dua, eder Allah’a (celle celalühü) sığınırdı. Davut aleyhisselam’ın musibetlerden korunmak, musibetleri engellemek için hangi duayı okurdu? Musibetleri engelleyen dua nasıl okunur? Anlamı nedir? Tüm merak edilenleri sizler için derledik…

Davut aleyhisselam bela ve musibetlerden korumak, bela ve musibetleri önlemek için dua eder Allah’a (celle celalüh) sığınırdı. Davut aleyhisselam’ın musibetleri engelleyen, korunma duası şu şekildedir:

Davut (a.s)’ın Musibetleri Engellemek İçin Okuduğu Korunma Duası

“Allâhümme mâ ketebte fî hâzel yevmi min musîbetin fehallisnî minha. ve mâ enzelte fî hâzel yevmi min hayrin fe âtinî minhu nasîba.”

Anlamı

Manası:Ey Allâh! Bugünde musibet(belâ olarak yazmış(takdir etmiş) olduğun ne varsa,beni ondan kurtar.Bu günde hayırdan indirdiğin ne varsa ondan bana bir nasip ver.”

Davut (a.s)’ın Musibetlerden Korunmak İçin Dua Nasıl Okunur?

Korunma duası olarak okunan bu dua sabah ve akşam en az üç defa okunması tavsiye edilir.

İmâm-ı Ahmed ibni Hanbel(Rahimehullah) “Kitâbu’z-Zühd” isimli  kitabında Abdurrahman İbni Cübeyr(Radyallâhu Ann) şöyle nakletmiştir.

“Dâvûd(Aleyhisselam) muşhur musibetle karşılaştıktan sonra(artık başına bir belâ gelmemesi için) sabah-akşam 3 kere aşağıdaki duayı okur.Böyle bu duayı okuduktan sonra artık istenmeyen hiçbir şeyle karşılaşmadı, musibete uğramadı.”

Davut Aleyhisselam’ın Musibetlerden Korunma Duasının Faziletleri

Davut aleyhisselamın musibetlerden korunma  duası her türlü musibetlerden korunmak, musibete uğramamak için okunur. Bu dua musibet anında, musibetleri hayra çevirmek, sıkıntıları def etmek için de okunur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu