Haber

Son dakika… Türkiye’de bir okul corona virüs nedeniyle eğitime ara verdi!

İstanbul Kadir Has Üniversitesi, Türkiye’de ilk corona virüs( Covid-19) vakası görülmesinden sonra eğitime ara verdiğini duyurdu. Bahçeşehir Üniversitesi de derslere online devam edeceğini duyurdu.

Türkiye’de ilk corona virüs vakasının tespit edimesi  ardından olağanüstü önlemler alınmaya başlandı.

Okulların tatil edilip edilmeyeceği merak konu iken İstanbul Kadir Has Üniversitesi eğitime ara verdiğini duyurdu. Ayrıca Bahçeşehir Üniversitesi de online olarak eğitim vereceğini duyurdu.

Bu gelişmeler yaşanırken YÖK Başkanlığı ise 207 üniversite rektörü ile corona virüsü ile ilgili üniversitelerin durumunu belirlemek için bu akşam saat 18.00’de Ankara’da acil toplantıya çağırdı.

 Diğer taraftan Sağlık Bakanlığı’yla  irtibat halinde olan Milli Eğitim Bakanlığı ‘nın ise 6-10 Nisan arası yapılması planlanan ara tatilin daha ön tarihe alınması planlandığı iddia edildi.

20 Mart’a kadar ara verildi

İstanbul Kadir Has Üniversitesi Türkiye’de eğitime ara veren ilk okul oldu. Üniversitedeki tüm öğrenci ve akademisyenler evlerine gönderildi. 20 Mart’a kadar okul eğitime ara verdiğini açıkladı.

Kadir Has Üniversitesi eğitime ara verirken, Bahçeşehir Üniversitesi ise eğitime online devam etme kararı aldı. Öğrencilerin ve akademisyenlerin kampüse gelmemeleri, derslere evlerinden online canlı yayınla katılmaları bildirildi.

Harvard’da eğitime ara vermişti

ABD’nin ve dünyanın en iyi okulları arasında olan Harvard yaz sonuna kadar eğitime süresiz ara verdiğini duyurmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu