Haber

Cumhurhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Duyurdu;

“Kapıları kapatmayacağız”

İdlib’de yaşanan hain saldırı ardından Türkiye sınır kapılarını açmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan kapıların açılmasıyla sınırdan geçen mülteci sayısını açıkladı ve kapıların kapanmayacağını belirtti.

Türkiye’nin sınır kapılarını açmasından sonra sınırdan geçen mülteci sayısını Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan;

“Biz dün ne yaptık? Kapıları açtık, bu sabah itibariyle sınırı geçenler 18 bin oldu. Bugün herhalde 25 bin 30 bini  bulur” dedi. Ayrıca yapılan açıklamada, Avrupa Birliği’nin sözünü tutmadığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, kapıların bundan sonraki zamanda kapanmayacağını bildirdi.

Sınır kapıları

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarına şu şekilde devam etti:

“Ne dedik aylar önce ‘Böyle giderse kapıları açmak zorunda kalacağız.’ İnanmadılar. Biz dün ne yaptık? Kapıları açtık. Bu sabah itibarıyla sınırı geçenlerin sayısı 18 bin oldu. Bugün herhalde 25 bin 30 bini bulabilir.

Biz bu kapıları bundan sonraki süreçte de kapatmayacağız ve bu devam edecek. Neden? Avrupa Birliği’nin sözünde durması lazım. Sözünü tutması lazım.

Biz bu kadar mülteciyi bakmak, onları beslemek durumunda değiliz. Eğer dürüstseniz, samimiyseniz o zaman siz de buradan paylaşımda bulunacaksınız. Bulunmadığınız takdirde biz kapıları açarız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu