GenelGüncelHaber

Son dakika! Yarıyıl tatili uzatıldı…

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada uzaktan eğitim tarihi 22 Ocak’a kadar uzatıldığı açıklandı. Ayrıca, 25 Ocakta başlayacak olan yarıyıl tatili 3 haftaya uzatıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı Corona tedbirleri kapsamında uzaktan eğitim süresi, sınavlar ve yarıyıl tatili takvimiyle ilgili  yeni düzenlemeler getirdi.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yaptığı yeni düzenlemeye göre; uzaktan eğitim 22 Ocak’a kadar uzatıldı. Ayrıca, 25 Ocak tarihinde başlaması planlanan yarıyıl tatilinin süresi 3 hafta olarak düzenlendi.

İLKOKULLAR SINAV OLMAYACAK

Covid 19 tedbirleri kapsamında yapılan düzenlemeye göre; ilkokul öğrencileri sınav olmayacak, karne notları, ders etkinliklerine katılım puanı ile birlikte belirlenecek.

Ortaokul ve Liseler birinci döneme ait bir yazılı/uygulama puanları ve performans notları üzerinden verilecek.

 SINAV OLMAYANLAR OKUL ORTAMINDA SINAV YAPILACAK

Birinci dönem için halihazırda sınav olmayan şubelerin sınavları, okul ortamında, sosyal mesafe ve hijyen tedbirlerine uyularak, azaltılmış gruplar halinde gerçekleştirilecek.

2 hafta yapılması planlanan yarıyıl tatili, 3 hafta olarak düzenlendi.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yaptığı açıklama şu şekilde:

* İlkokullarda sınav yapılmayacak, karne notları, ders etkinliklerine katılım puanı ile belirlenecektir. Ortaokul ve liselerde birinci döneme ait bir (1) yazılı/uygulama puanları ve performans notları üzerinden ölçme değerlendirme yapılacaktır. Sınav notu bulunmayan şubelerin sınavları, okul ortamında ve sosyal mesafe/hijyen tedbirlerine uygun olarak seyreltilmiş gruplar hâlinde gerçekleştirilecektir.

* İller arası hareketliliğin azaltılması amacıyla sadece ortaöğretim öğrencileri, kendi isteklerine bağlı olarak, 28 Aralık 2020 Pazartesi gününe kadar velilerinin okul yönetimine başvurması halinde, öğrenim gördükleri okul ile aynı okul türünde olması kaydıyla o tarih itibariyle bulundukları illerde sınavlara katılabileceklerdir.

* İlkokul, ortaokul ve liselerde uzaktan eğitim, 2020 – 2021 eğitim öğretim yılının ilk döneminin tamamlanacağı 22 Ocak 2021 Cuma gününe kadar devam edecektir.

YARI YIL TATİLİ ÜÇ HAFTA OLACAK

* 25 Ocak 2021 Pazartesi günü başlayacak yarıyıl tatil süresine ikinci dönemdeki bir haftalık ara tatil süresi de eklenmiştir. 2020 – 2021 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi 15 Şubat 2021 Pazartesi günü başlayacaktır.

KARNELER OKULLARDA VERİLECEK

* 22 Ocak 2021 tarihinden itibaren karne dağıtımları eğitim kurumu yönetimlerince, farklı gün ve zaman dilimlerine yayılarak yoğunluk oluşturmayacak şekilde planlanacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu