Din

Şifa Salavatı (Salavatı Tıbbıl Kulubi)

Şifa salavatı olarak bilinen salavatı tıbbıl kulubi, vücudun şifa bulması, hastalıkların Allah’ın izni ile tedavi edilmesi niyetiyle okunan salavattır. 

Şifa için hangi salavat okunur? Şifa salavatı kaç defa okunmalı? Şifa salavatı nedir? Tüm merak edilenleri sizler için derledik…

Şifa İçin Hangi Salavat Okunur?

Şifa için, salavatı tıbbıl kulubi “şifa salavatı” okunması tavsiye edilir. Duaların yaşam üzerinde gücü oldukça fazladır. Allah’tan şifa için dua ve salavat okunarak deva istenebilir. Ancak hastalıklara şifa bulmak için Allah’ın tıp ilminden de yararlanılmalı, doktorun verdiği tedavi eksiksiz uygulanmalıdır. Salavat ve dualar ile de tedavi desteklenmelidir.

Şifa Salavatı Nedir?

Şifa salavatı olarak bilinen salavatı tıbbıl kuddus şu şekilde okunur.

Şifa salavatı Türkçe okunuşu:

“Allâhümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin tıbbi’l-ku­lû­­bi ve devâihâ ve âfiyeti’l-ebdâni ve şifâihâ ve nûri’l-eb­sâri ve diyâihâ ve alâ âlihî ve sahbihî ve sellim.”

Şifa Salavatı Anlamı

 Ey Allah’ım ! kalplerin tabîbi ve devası, vücutların afiyeti ve şifâsı, gözlerin nûru ve ziyâsı olan Muhammed’e, âline ve ashâbına salât ve selâm eyle.

Şifa Salavatı Arapça Okunuşu

Şifa Salavatı Kaç Defa Okunmalı?

Şifa salavatı vücudun hastalıklarından kurtulmak niyetiyle okunan salavattır. Şifa salavatı en az yedi defa okunması tavsiye edilir. Kişi hastalığından kurtulana kadar bu duaya devam edebilir. Tercih eden 100 defa okuyabilir.

Şifa salavatı zemzeme 100 defa okunur ve hasta bölgeye sürülebilir.

Şifa şüphesiz ki Allah’ın  (c.c) elindedir, ancak hastalıklara derman ararken mutlaka tıp ilmini vesile tutmalı, Allah’tan şifa istenmelidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu