Din

Barışma Duası, Küslükleri Bitirmek İçin Dua

İslam dini, insanlar arasında barışa her zaman önem vermiştir. Küslüğün zararlı olduğunu, barışmanın güzelliklerini her zaman vurgulamış ve insanlara barışı tavsiye etmiştir.

Özellikle eş, arkadaş gibi ikili ilişkilerde küs, dargın olmak kişinin iç huzurunu bozar, neşesini alır götürür.

İlişkiler arasında yaşanan küslüğün bitmesi için biraz çaba gerekir. Gerekli durumlarda özür dilemeli ve gönül almalıdır.  Sonrasında barışma duası gibi dualar vesilesiyle Allah’tan yardım istenmelidir. Barışma duası nedir? Barışma duası nasıl okunur? Küslükleri, dargınlıkları bitiren, ev içine huzur getiren barışma duası…

Barışma Duası Nedir?

Barışma duası, özellikle ikili ilişkilerde yaşanan dargınlık, küslük gibi olumsuz durumları bitirmek niyetiyle okunan duadır. Bu dua vesilesiyle Allah’tan yardım istenir, küslükleri bitirmek için dua edilir.

Küslükleri bitirmek için dua her zaman, her yerde edilebilir. Küslükleri bitirmek için edilen dua için özel bir vakit, zaman dilimi yoktur. Abdestli olmak duanın kabul olması için önemli bir unsur kabul edilir. Samimi içten edilen duanın Allah katında her zaman yer bulduğunu unutmamak gerekir.

Barışma Duası Okunuşu

En etkili barışma duası olarak bilinen bu dua ayetlerden oluşur. En etkili barışma duası olarak bilinen, küslükleri bitiren, sevgilileri, eşleri barıştıran barışma duası abdestli olarak en az 3 defa okunması tavsiye edilir. Ardından istek ve dua Allah’tan istenmelidir.

Ev içi huzursuzlukları, küslükleri bitiren, ayrılıkları kavuşturan, sevgilileri barıştıran, eşle barışma duası olarak okunabilen barışma duası şu şekilde okunur:

“Bismillahirrahmanirrahim”

“Allahümme elif beyne kulubina ve aslih zate beynina ve’hdina sübüle’sselami ve necnina mine’z-zulümati ile’n-nuri ve cennibe’l fevahişe ma zahare minha ve ma betane.”

Barışma Duası Türkçe Anlamı

Anlamı; “Allah’ım kalplerimizi birleştir. Aramızı düzelt ve bizi kurtuluş yollarına ilet. Bizi karanlıktan aydınlığa çıkar ve büyük günahların açığından da gizlisinden de uzaklaştır.”

Ayetel Kürsi ile Barışma Duası

Ayetel Kürsi en etkili koruyucu dua olarak bilinir. Ama bu dua aynı zamanda bir dilek, hacet duasıdır.

Ayetel Kürsi herhangi bir dileğin, hacetin kabulü için 313 defa okunması tavsiye edilir. 

Küslükleri bitirmek, sevgili, eşle barışmak için Ayetel Kürsi 313 defa okunabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu