Din

SALAT-I TEFRİCİYE / SALAT-I NARİYE

4444 DEFA OKUYANIN HER DUASI KABUL OLUR

İmam-ı Kurtubi Hazretleri şöyle buyurmuş;

“ Bir kimse, çok önemli bir işinin veya önemli bir dileğinin gerçekleşmesini, ya da üzerinde devam edip duran büyük bir Bela’nın üzerinden çekilip gitmesi (kalkması) için, “salat-ı Tefriciye” yi 4444 defa okuyup, Bu mübarek Salatü Selam ile Yüce Peygamberimizi vesile edinse, hiç şüphe ve tereddüt yoktur ki, Yüce Allah,  o kulunun istek ve muradının olması için hayırlı bir kapı açar, hayırlı bir sebep yaratır ve ona muradını verir.”

 İbni Hacer El Askalani Hazretleri de “ Salat-ı Tefriciye” nin  Yukarıda belirtilen sayıda okunması üzerinde durmuştur. “4444 sayısı sebebin iksiridir” demiştir.

 Yani, bu Salavat ne maksatla okumuşsa o Maksat ve hacet gerçekleşir, dua ve dilekler Allah’ın katında kabul edilir demek olur.

SALAT-I TEFRİCİYE

“Allahümme salli salâten kâmileten ve sellim selâmen tâmmen alâ-seyyidina Muhammedin ellezi tenhallü bihi’l ‘ukadu ve tenfericu bihi’l-kürabu ve tukdâ bihi’l-havâicu ve tünâlü bihi’r-rağâibu ve husnu’l-havâtimi ve yusteska’l-ğamâmu bi-vechihi’l-kerîmi ve ‘alâ âlihi ve sahbihi fî-külli lemhatin ve nefesin bi-‘adedi külli ma’lûmin lek.”

ANLAMI

“Allah’ım efendimiz Muhammed (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)’e kusursuz bir salat ve rahmet vermeni diliyoruz. O peygamber ki, onun hürmetine düğümler çözülür, sıkıntılar dağılır, ihtiyaçlar giderilir. Maksatlar ulaşılır, Güzel sonuçlar meydana gelir. Onun şerefi yüzü hürmetine Yağmur istenir ve ehli beytine, ashabına da her göz kırparak kadar, her nefes alacak zaman da sana malum olan varlıklar sayısınca salat et.”

4444 Dua/ Salat-ı Tefriciye Duası’nın Faydaları

Bir mümin çok önemli bir işin yapılmasını veya devamlı Belanın ortadan kalkmasını vesile olması için Salat-ı Tefriciye 4444 defa okumalıdır. Hiç şüphesiz ki Cenabı Hakk kulunun niyet ettiği şeye onu muvaffak kılar matlubuna ulaştırır. Her gün 41 defa okuyan kimsenin kalbinden Allahu Teala sıkıntıyı giderir bağlı işlerini açar ve gelecek zararları ondan uzaklaştırır. Bütün işlerini kolaylaştırır rızkına bolluk verir. 

Her insanın isteği sıkıntısı kederi vardır. Bunlar meşru olduğu sürece dua ve istekler, Allah katında kabul olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu