Din

Miraç Kandilinde Ne Yapılır?

Miraç gecesi, İslam alemi için mübarek gecelerden biridir. Bu gece bol bol kaza namazı kılınmalı, Kuran-ı Kerim ve meali okunmalıdır. Allah’ın hoşuna gidecek ibadetler de bol bol yapılmalıdır. 

Miraç  kandili gecesi süt içmek sünnettir. Rivayete göre, Miraç Kandili gecesi peygamber efendimize Cebrail tarafından bir şarap bir de süt ikram edilir. Peygamber efendimizin o gece sütü seçer ve Cebrail, “Sen fıtratı tercih ettin” der. Peygamber efendimiz sütü severek içerdi ve Miraç Kandili gecesi de içtiği rivayet edilir. 

“Miraç Kandili gecesi süt içerken ne denir?” sorusu merak edilenler arasındadır. Bu sorunun cevabını sizler için hazırladık

Miraç Kandili Gecesi Yapılacak Uygulama

Bu mübarek gece bol bol ibadetle geçirilmelidir. Farz namazlar eksiksiz kılınmalı var ise kaza namazları yapılmalı ve bol bol Kuran-ı Kerim okunmalıdır. Bu gece süte dua okunarak içilmesi de önerilir. Süte okunan dua şu şekildedir:

Süte Okunan Dua

Miraç gecesi 1 bardak süte 1 Yasin, 3 Fatiha, 3 Amenerrasulü, 21 Tahiyyat suresi okunur. Süt içilirken de, “Allahümme barik lena fihi ve zidna minhü” duası bir kere okunur ve süt içilir.

Miraç gecesi içilen bu süt ve uygulama her türlü maddi manevi hastalığa Allah’ın izni ile şifa vesilesi olacaktır.

Her türlü hastalık için süt duası okunarak bu uygulama yapılabilir. Maddi ve manevi sıkıntılardan kurtulmak için bu uygulama yapılabilir. Dilek için süt duası keskin bir zeka, kuvvetli bir hafıza için de niyet edilerek yapılabilir.

Bu uygulama “dilek için süt duası” olarak da bilinir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu