Genel

Son Dakika…İstanbul’da bina çöktü

İstanbul Bahçelievler’de bina çöktü. Çöken binanın, kentsel dönüşüm için önceden boşaltıldığı bilgisi verildi. Olay yerine sağlık ekipleri ve itfaiye gönderildi.

İstanbul Bahçelievler Emek Caddesi Narlı Sokak’ta bulunan ve önceden boşaltılan 7 katlı bina çöktü. Binanın bir ay önce boşaltıldığı için boş olduğunu fakat yoldan geçenlerin de olduğu açıklandı. Enkaz altında kalan olup olmadığı araştırılıyor.

7 katlı binanın çökerken yandaki binaya da zarar verdiği açıklandı. Binanın bir ay önce boşaltılmış olması büyük bir faciayı önledi.

Bahçelievlerde göçük

Belediye Başkanından Açıklama

Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır, şu açıklamalarda bulundu:

“Metruk bir bina. Oturan kimse yok. Kullanılmadığı için, alt katında birkaç hurdacı girdiği söyleniyor. İkamet olarak değil. Gören arkadaşlardan birisi çıktı, birisi kaldı diyor.

AFAD burada, biz buradayız, itfaiye burada. Çalışıyoruz. Hurdacı var mı diye bakıyoruz. Kağıt toplayan bir hurdacı girmiş. Var mı yok mu diye ona bakıyor arkadaşlarımız.

Yıkılan bina yandaki binanın yan duvarına biraz hasar vermiş. Orada hiçbir yaralı yok. Dinleme cihazlarını getirdi AFAD, köpeklerini de getirdiler.”

Valilikten Açıklama

İstanbul Valiliği Bahçelievler’de Çöken binayla ilgili açıklama yaptı. Valiliğin  açıklaması şu şekilde:

“ Bahçelievler ilçemiz Siyavuşpaşa Mahallesinde; alınan ilk bilgilere göre bugün saat 14.44’de kentsel dönüşüm sebebiyle bir ay önceden boşaltılmış ve içinde kimsenin yaşamadığı belirtilen bir bina henüz bilinmeyen bir nedenle çökmüştür. Olay yerine AFAD, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edilmiş, çevrede güvenlik önlemleri alınmıştır. Çökme sırasında herhangi bir vatandaşımıza yönelik olumsuz bir durum olup olmadığı araştırılmaktadır. Gelişmelerden bilgi verilecektir.” denildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu