Biyografi

Berat Albayrak kimdir? Berat Albayrak nerelidir?

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın damadı ve Hazine ve Maliye Bakanı olan Berat Albayrak nereli? Hangi okulları bitirdi? Bera Albayrakla ilgili merak edilenleri sizler için araştırdık…

Berat Albayrak

Berat Albayrak 1 Ocak 1978 tarihinde İstanbulda gözlerini dünyaya açmıştır. İstanbul’da doğan Berat Albayrak aslen Trabzonludur. Babasının ismi Sadık Albayrak, annesinin ismi de kıymet Albayrak’tır.

Lise eğitimini Özel Fatih Koleji’inde tamamlamıştır. Sonrasında İstanbul Üniversitesi İngilizce işletme Bölümünden mezun olmuştur. Yüksek Lisansı’nı ise New York Pace Üniversitesi’nde finans üzerine Master of Business Administration; İşletme yönetimi Yüksek Lisansı olarak yapmıştır.

İş dünyasına ise 1996 yılında başlayan Berat Albayrak, 1999 yılında profesyonel olarak kariyer hayatına başlamıştır. 1999 yılında Çalık Grubu’nun yurtiçi ve yurtdışı şirketlerinde önemli görevler üstlenmiştir. 2002 tarihinde ise görev aldığı Çalık Holding’in ABD ofisinde Finans Direktörlüğü görevini üstlenmiştir. Aynı zamanda New York Pace University, Linin School of Business’te İşletme Yönetimi Yüksek Lisans yaptı.

2006 senesinde ise ABD’den Türkiye’ye dönerek Çalık Holding’de Genel Müdür görevini üstlenmiştir. Aynı zamanda grupiçi firmalarda da Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. Doktorasını, Finans ve Bankacılık bilim dalında, yenilenebilir enerji kaynaklarının finansmanı üzerine yapmıştır.

2013 senesinde özel sektörden ayrılarak Sabah Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapmıştır. Ayrıca Marmara Üniversitesinde Bankacılık ve Finansman alanında ders vermiştir. Tüm bunların yanında birçok sivil toplum kuruluşunda yer almıştır.

10 Temmuz 2018 tarihinde Türkiye Hazine ve Maliye Bakanı olarak göreve başlamıştır.

24 kasım 2015-10 Temmuz 2018 tarihleri arasında Türkiye Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı olarak görev yapmıştır.

Berat Albayrak Nereli,köyü neresi?

Berat Albayrak, Trabzon’un Dernekpazarı ilçesinin Yenice köyündendir.

Berat Albayrak kaç yaşındadır, burcu nedir?

21 Şubat 1978 doğumlu olan Albayrak, 42 yaşındadır. Şubat ayı doğumlu olan Albayrak,balık burcudur.

Berat Albayrak kiminle evli, kaç çocuğu var?

Recep Tayip Erdoğanın büyük kızı Esra Erdoğan ile 11 Temmuz 2004 tarihinde evlenmiştir. 3 çocuk babasıdır. Çocuklarının ismi,Ahmet Akif, Emine Mahinur ve Sadık Eymen’dir. Ahmet Akif 29 Aralık 2006, Emine Mahinur 2009, Sadık Eymen ise 11 Aralık 2015 tarihlerinde doğmuştur.

Berat Albayrak kaç kardeştir?

Serhat Albayrak adında bir abisi vardır, iki kardeşlerdir.

Berat Albayrak’ın göz rengi, saç rengi, boyu ve kilosu nedir?

Göz rengi; Kahverengi

Saç rengi; Siyah

Kilo; 72

Boyu; 1.78 cm.

Berat Albayrak’ın ınstagram ve Twitter adresi nedir?

Albayrak’ın Instagram adresi: @ beratalbayrak

Albayrak’ın Twiteer adresi: @BeratAlbayrak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu