FutbolBiyografi

Berkan Kutlu Kimdir, Kaç Yaşında? Berkan Kutlu Nereli, Hangi Takımda Oynuyor?

Galatasaray’ın transfer listesinde yer alan, göde futbolcu  Berkan Kutlu Kimdir? Berkan kaç yaşında, hangi takımda oynuyor, mevkisi ne? Berkan Kutlu Aslen Nereli? Tüm merak edilenleri sizler için derledik…

Alanyasporun sessiz sedasız transfer ettiği Berkan , Galatasaray gibi büyükn takımların dikkatini çekmeyi başardı. Fatih Terim’in transfer listesine aldığı genç futbolcu, futbol sevdalıların da merak konusu haline geldi.

Berkan Kutlu Kimdir?

Berkan Kutlu,  İsviçre’de yaşayan gurbetçi bir ailenin çocuklarından biridir. Kutlu, 25 Ocak 1998 yılında İsviçre’nin Monthey kentinde doğdu.  Futbolla iç içe bir hayat süren Berkan, daha beş yaşındayken bir futbol okuluna yazılmış ve çok sevdiği futbolun  eğitimini almaya başlamıştır.  Beş yaşında futbol eğitimi almaya  başlayan Berkan  on üç yaşına kadar burada eğitimine devam etti.

13 yaşından sonra FC Sion’un  alt yapısına katıldı. FC Sion’da iki yıl boyunca eğitim alarak İsviçre Milli Takım alt yapısında yatılı eğitim aldı. 

U16,U18 ve U21 takımlarında forma giyen Berkan ardından FC Monthey’e gönderildi.

Takvimler 2018 yılını gösterdiğinde İsviçre’nin büyük takımlarından Sion’a transfer oldu ve iki yıl Sion forması giydi.

2020 Ağustos ayında Berkan’ın yolu Alanyaspor ile kesişti. Alanyaspor’da başarılı bir futbol sergileyen genç futbolcu Fatih Terim ve ekibinin dikkatini çekmeyi başardı.

Berkan Kutlu Aslen Nereli?

İsviçre’nin Monthey şehrinde doğan Berkan , aslen Manisalıdır.  Berkan Kutlu’nun babası Manisa Celal Bayer Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi mezunudur. Baba Kutlu antrenörlük yapmak için İsviçre’ye göç eder. Ancak burada işler umduğu gibi gitmez ve sağlık sektöründe, ilk yardım uzmanı olarak çalışmaya başlar.

Berkan abileri ve babası ile beraber futbolla iç içe bir yaşam sürerek bugünkü başarının ilk adımlarını atmıştır. Kutlu’nun abileri de Berkan gibi futbol oynamakta, amatör kulüplerde forma giymektedir.

Berkan kutlu Kaç Yaşında

Gurbetçi futbolculardan olan Berkan , 1998 yılında dünyaya geldi. 1998 yılında doğan Kutlu 23 yaşındadır.  25 Ocak doğumlu olan Kutlu’nun burcu kova burcudur.

Berkan Kutlu Hangi Mevkide Oynuyor, Forma Numarası Ne?

İsmi Galatasaray’ın transfer listesinde geçen başarılı futbolcu Berkan , orta saha oyuncusudur. Ayrıca on numara ve ön libero mevkilerinde görev alabiliyor. Berkan, Alanyaspor’da 22 numaralı formayı giymekte. 

Berkan Kutlu’nun piyasa değeri 3.3 milyon Euro olarak biliniyor.

Berkan Kutlu Hangi Takımda Oynuyor?

Futbola doğduğu ülke olan İsviçre!de başlayan Berkan halen Alanyaspor forması giymekte.  2024 yılına kadar sözleşmesi devam eden başarılı futbolcu her an Galatasaray’a transfer olabilir. 

Galatasaray-Alanyaspor arasında Berkay Kutlu transferi için 3.5 milyon Euro artı bir sonraki satıştan pay karşılığı prensip anlaşması yapıldığı söylentiler arasında yer alamkta.

Berkan Kutlu Milli Takımda Oynuyor mu?

Son günlerin sıkça konuşulan ismi olan Berkan U21 takımı forması giymekte. U21 forması altında başarılı bir futbol sergileyen Berkan , ay yıldızlı formayı üç defa giyme şansı yakaladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu