FutbolBiyografi

Altay Bayındır Kimdir, Nereli, Kaç Yaşında? Altay Bayındır’ın Takımı ve Mevkisi…

2022 FIFA Dünya Kupası elemelerinde Türkiye Milli Takım kadrosunda yer alan başarılı kaleci Altay Bayındır.

Genç ve yetenekli file bekçisi Altay Bayındır kimdir, nereli, kaç yaşında , hangi takımda oynuyor, mevkisi ne? Tüm merak edilenleri sizler için derledik…

Türkiye Milli Takım kadrosunda yer alan, Fenerbahçe’nin genç ve yetenekli file bekçisi Altay futbol severlerin araştırdığı futbolcular arasında yer alıyor.  Başarılı kalecinin yaşı, nereli olduğu en çok aranan sorular arasında yer almakta. Biz sizler için Altay Bayındır’ın kariyerini, nereli olduğunu araştırdık…

Altay Bayındır Kimdir?

AltayBayındır, 14 Nisan 1998’de Bursa’da ailenin 3. çocuğu olarak  dünyaya gözlerini açtı. Bayındır’ın babası serbest meslek, annesi ise anaokulu öğretmenidir. Kaleci olmasında ise annesinin rolü oldukça büyüktür.  Kendinden büyük bir abisi ve ablası vardır. 

Başarılı kaleci futbol hayatına Bursa’da başlamıştır.  Daha ilkokul yıllarında futbola olan merakı onu öne çıkarmıştır.  2007 yılında ise Bursaspor alt yapısına girerek profesyonel olarak futbol hayatına adım atmış oldu. 

Altay Bayındır Nereli?

Abisiyle arasında 22 ay olan Altay, abisi gibi futbola merakı olan bir çocukluk geçirdi. Bayındır’ın abisi Yolspor’da futbol oynamaktaydı, Bayındır da abisiyle beraber Yolspor’a girerek futbol oynamaya başladı. Çocuk yaşında futbola merak salan Bayar aslen Bursalıdır.

Altay Bayındır’ın Mevkisi, Takımı, Yaşı, Boyu

2007- 2011 sezonları arasında Bursaspor altyapısında forma giydi. Ardından 2011-2012 yılları arasında Arabayatağıspor, 2012-2016 yılları arasında ise Bursa Yolspor, 2013-2016 yılları arasında MKE Ankaragücü alt yapısında oynamıştır.

Profesyonel futbol hayatına ise 2016 yılında MKE Ankaragücü takımında başlamıştır.

Takvim 2019 yılını gösterdiğinde Bayındır ve Fenerbahçe’nin yolları birleşti.  Fenerbahçe başarılı futbolcuya kalesini emanet etti.

Fenerbahçe’nin kalecisi olan Altay 23 yaşında ve   1,98 cm boyundadır.

Altay Bayındır Milli Takım Kariyeri

Fenerbahçe’nin kalesini başarılı şekilde koruyan Altay, aynı zamanda Milli Takım kalesini de korumakta.

Bayındır 2014-2017 sezonunda Türkiye U-17, 2017-2018 yılları arasında Türkiye U-19, 2018-2020 sezonları arasında Türkiye U-20, 2018-2020 yılları arasında Türkiye U-21, 2020 yılında ise Türkiye Milli Takım kadrosunda yer almıştır.

Altay Bayındır’ın Maaşı, Yıllık Geliri Nedir?

Altay Bayındır’ın aylık geliri 41 bin, yıllık geliri 500 bin TL’dir. Başarılı kalecinin piyasa değeri 8 milyon Eurodur.

Altay Bayındır’ın Forma Numarası 

Fenerbahçe’nin file bekçisi Altay, Volkan Demirel’den boşalan 1 numaralı formayı giymektedir.  Bayındır mevki olarak kalede olsada sağ ayağını kullanmaktadır.

Altay Bayındır İnstagram Hesabı

 @altaybyndr_1’in hesabını kullanan başarılı kalecinin 428 bin takipçisi vardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu