Biyografi

Berna Gözbaşı kimdir? Berna Gözbaşı evli mi, nereli, kaç yaşında, serveti ne kadar?

Kadınların toplumda her alanda başarılı olabileceğini ispatlayan Berna Gözbaşı kimdir? Berna Gözbaşı kaç yaşında, nereli, evlimi? Tüm merak edilenleri sizler için araştırdık…

Adını Kayserispor kulüp başkanı olarak duyursa da aslında önemli işlere imza atmış, başarılı bir iş insanı olan Berna Gözbaşı. Son olarak Beşiktaş futbol kulübüne futbolcu transferi ile gündeme gelen Berna Gözbaşı kendinden söz ettirmeye devam ediyor. Erkek sporu olarak adlandırılan futboldaki tüm algıları yıkan, kadınların her alanda başarılı olabileceğini adeta ispatlayan Berna Gözbaşı kimdir? Buyurun cevabı…

Berna Gözbaşı kimdir?

Memur bir ailenin tek evladı olan Berna Gözbaşı, dünyaya gözlerini Gelibolu’da açtı. Başarılı bir eğitim hayatı süren Berna başkan, 9 Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Bu sırada takvimler 1996 yılını gösteriyordu. 

Üniversiteden mezun olduktan sonra iş hayatına Kayseri Çinkur’un ihracat biriminde başladı. İleri derecede İngilizce bilmesinin avantajıyla Londra Metal Borsasında “Uluslararası Finans, Metal Ticareti, Futures & Options” konusunda eğitim aldı. Eğitimini başarıyla tamamlayan Berna Gözbaşı aklına iş insanı olmayı koymuştu. Bu amacına 2001 yılında BRN Uluslararası Danışmanlık ve Dış Ticaret Limited Şirketi’ni kurarak ulaşmayı başardı ve çok başarılı bir iş kadını oldu.

Berna Gözbaşı nereli?

Öğretmen bir annenin, astsubay bir babanın kızı ve  tek çocuğu olan Berna, Çanakkale  Gelibolu doğumludur. Ancak Berna başkan aslen Kayserili’dir.

Berna Gözbaşı kiminle evli?

Berna Gözbaşı, Mustafa İlter ile evlidir. çift 2 kız çocuğu sahibidir.

Berna Gözbaşı ne iş yapıyor?

Berna Gözbaşı eğitimini aldığı alanda çok başarılı işlere imza attı. Birçok yerli firmaya uluslararası pazarlama ve dış ticaret danışmanlığı yaptı. İhracata atılmamış fakat yabancı ülkelerle iş yapmak isteyen bir çok KOBİ’yi ihracatla tanışdırdı. Berna Gözbaşı,  2001- 2006 seneleri içinde Ortadoğu, Doğu ve Batı Afrika pazarlarında oldukça önemli işlere imza attı.

Takvimler 2006’yı gösterdiğinde ise Berna Gözbaşı için farklı bir alanda işe başlamanın zamanı gelmişti. Yatak sektörüne girerek BRN yataklarını üretmeye başladı. 

BRN yatak, 5 değişik paketleme yöntemleri sayesinde 5 kıtaya ve 60’dan fazla ülkeye ihraç edilir hale geldi. Çok kısa bir zaman içinde yatak sektöründe adı duyuldu ve başarılı firmalar arasına girmeyi başardı.

Eğitim ve iş hayatı başarılarla dolu olan Berna Gözbaşı, girişimcilik ve ihracat dalında bir çok ödül de aldı. Genç yaşına rağmen büyük başarılara imza atan Berna başkan, bir çok kadına da örnek oldu.

Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı

Çocukluğundan beri sporla ilgili olan Berna, yaşamının bir döneminde basketbol oynamıştır. 

Zaten takımın Yönetim Kurulunda yer alan Berna Göztepe, önce başkan yardımcısı seçilmiştir.

Son olarak ise Kayserispor kulüp başkanlığını kazanan Berna, futbolun erkek egemenliğine adeta son verdi. Gerek transferlerle gerek yaptığı açıklamalarla adından sıkça bahsettiren Berna başkan, Süper Lig’de ilk kadın başkan olarak da başarılı iş hayatına bir başarı daha ekledi.  Son olarak Kayserispor futbolcusu olan Mensah’ın  Beşiktaş futbol kulübüne transferi ile gündeme geldi.

Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı şu açıklamayı yaptı:

“Mensah için Beşiktaş’a söz verdik. Galatasaray 10 Milyon Euro versede artık bu iş olmaz.” 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu