HaberDünyaGenelNasıl Yapılır

Whatsapp’ta neler paylaşılmamalı? Whatsapp’ta silinen mesaj nasıl geri getirilir? Whatsapp yenileme nasıl yapılır?

Whatsapp yeni gizlilik sözleşmesi ile birçok tartışmaya neden oldu. Özellikle, ülkemize dayatama niteliğinde olan gizlilik sözleşmesi için 8 Şubat tarihi son gün, Sözleşmeye onay vermeyen whatsapp kullanıcıları bu tarihten sonra uygulamayı kullanamayacak.

Peki, Whatsapp’ta neleri paylaşmak tehlikeli, neler paylaşılmamalı? Whatsapp silindiğinde nasıl geri yüklenir? Silinen mesajlar nasıl geri yüklenir? Whatsapp yenilemesi nasıl yapılır?  Whatsapp web’e nasıl giriş yapılır?l Tüm merak edilenleri sizler için derledik…

Whatsapp’ta neler paylaşılmamalı?

Whatsapp uygulamasını birçok kişi sıklıkla kullanmakta. Özellikle, okul, iş grupları uygulamayı neredeyse vazgeçilmez hale getirmiş durumda. Ancak, uygulama gizlilik anlaşmasını güncellemeye hazırlanıyor. Yeni güncellemede bazı kişisel verilerin paylaşılması için kullanıcıdan izin isteniyor, hatta dayatılıyor. Zira, güncellenene gizlilik anlaşmasına onay vermeyenler uygulamayı kullanamayacaklar. Bu dayatma büyük tepkilere yol açtı, bir de Avrupa ülkelerinde gizlilik anlaşmasının zorunlu olmaması iyice tepkilere neden oldu. Tüm bunlara rağmen okul grupları, iş grupları nedeniyle bir çok kişi bu uygulamayı kullanmaya devam etmek zorunda. Peki Whatsapp nasıl güvenli kullanılır, whatsapp’ta neler paylaşılmamalı? Buyurun bu sorunun cevabına…

Whatsapp’ta paylaşılmaması gereken bilgiler;

  • Nüfüs cüzdanı bilgileri
  • Kredi kartı fotoğrafı
  • İnteraktif banka bilgileri
  • Her türlü kullanıcı ad, şifre ve bilgiler
  • Devlet bilgileri
  • Sağlık güvenlik bilgileri
  • İşyeri ve  konum bilgileri
  • Kurum ve maaş bilgileri
  • E devlet bilgileri
  • Mobil bankacılık

Whatsapp’ta silinen mesajlar geriye nasıl getirilir?

Whatsapp, istenmeyen ya da yanlış gönderilen mesajları silme özelliği getirilmişti. Ancak, silinen bu mesajları geriye getirerek okumak mümkün.  Silinen whatsap mesajları geriye nasıl getirildiğini merak edenler için buyurun cevaba…

Birine mesaj gönderdiğiniz ve pişman oldunuz, bu nedenle hemen sildiniz. Siz kötü bir haberimiz var. Karşı taraf isterse bu mesajları okuyabilir, çünkü whatsapp’ta silinen mesajların geri getirmenin bir yolu var, nasıl mı?

Mesajlaştığını bir kişi, size yolladığı mesajı silmiş ise, ve siz de bu mesajı merak ettiyseniz Whatsapp’ı telefonunuzdan silin ve tekrar geri yükleyin. Uygulama geri yüklendiğinde silinen mesajlarla beraber yüklenecektir. Çünkü, gönderilen mesajlar telefonun hafızasında yedeklenir.

Whatsapp nasıl güncellenir, yenilenir?

Whatsapp’ı telefonunuzda olan mağaza uygulamasından rahatlıkla güncelleyebilirsiniz. Android’lerde güncelleme için, telefonda olan Play Store

uygulamasına girerek, Whatsapp’ı bulmalısınız ve güncelleme bölümüne dokunmalısınız.

İphone için, telefonun App Store uygulamasına girerek Whtasapp’ı bulmalısınız ve güncelleme bölümüne dokunmalısınız.

Whatsapp nasıl kaldırılır, silinir?

Özellikle, son gizlilik anlamasından sonra bu uygulamayı kullanmaktan vaz geçen kişi sayısı hiç de az değil. Peki, Whatsap telefondan nasıl kaldırılır? 

Whatsapp’ı telefonunuzdan kaldırmak için üzerine birkaç saniye basılı tutmalısınız. Açılan pencerede “uygulamayı kaldır” bölümü çıkacak. Oraya dokunarak uygulamayı kaldırabilirsiniz.

Yine, telefonların “ayarlar” bölümüne girerek, “uygulamalar” bölümünü açabilirsiniz. Uygulamalar içinde Whatsapp’ı bulup açarak, “kaldır” bölümünü seçebilirsiniz.

Whatsapp silindi geri nasıl yüklenir?

Whatsapp’ı sildiniz ve pişman oldunuz. Hiç endişe etmeyin, geri yüklemek çok kolay.

Android telefonlar da

Telefonunuzda Google Play Store’a giriş yapıp büyütece tıklayarak arama kısmına Whatsapp yazarak uygulamayı indirebilirsiniz.

İOS telefonlarda ise

Telefonunuzda App Store’a girerek büyütece tıklayarak arama yerine Whatsap yazıp indire tıklamanız yeterlidir.

Whatsapp Web’e nasıl giriş yapılır ?


Whatsapp’a telefondan başka giriş yolları da vardır, mesela bilgisayar da iş yaparken yan ekrandan ya da yan sekmeden hemen basit bir şekilde whatsapp’a giriş yapabilirsiniz. Bunun için Google’a girip Whatsapp Web yazmamız gerekli. Ardından,  karşımıza çıkan Whatsapp’ın resmi sitesine girmemiz gerekiyor,  karşımıza büyük bir kare kod çıkacak. Şimdi sıra telefonunuzda yapacağımız işlemde. Telefonunuzu bilgisayara bağlamak için ise telefonda kayıtlı bulunan Whatsap uygulamasını açıyoruz. Uygulamanın  sağ üst köşede bulunan üç noktaya tıklıyoruz. Açılan küçük pencerede  Whatsap Web yazısına tıklıyoruz ardından kamerayı bilgisayardaki kare koda  okutuyoruz.ve Whatsappınıza artık bilgisayarınızdan  erişebileceksiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu