Haber

Son dakika…Cumhurbaşkanı Süleyman Soylunun istifasını kabul etmedi!

Cumhurbaşkanlığı iletişim Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada “Sayın bakanımız istifa talebini Sayın cumhurbaşkanımıza sunmuş, Cumhurbaşkanımız bu talebi uygun bulmadığını kendisini ifade etmiştir “denildi.

Iletişim Başkanlığı’nın açıklaması şu şekilde :

” 15 Temmuz darbe girişiminin hemen arkasından İçişleri Bakanlığı görevine getirilen Sayın Süleyman Soylu, bugüne kadar başarılı çalışmalarıyla milletimizin takdirini kazanmıştır.

Terör örgütlerinin ülkemizdeki Eylem kapasitelerinin önemli ölçüde azaltılmasında Sayın bakanımızın yürüttüğü kararlı mücadelenin büyük payı vardır .

Aynı şekilde deprem gibi doğal afetlerin ardından yapılan çalışmalarda da, İçişleri bakanımızın sürekli sahada olarak güçlü bir koordinasyon gerçekleştirilmiştir .

Coronavirüs salgınının Sağlık Hizmetleri Gıda tedarikçi ve kamu güvenliği boyutu da bulunduğu bir gerçektir.

İçişleri bakanımızın bir ayı aşkın süredir yürüttüğü başarılı çalışmalarıyla, bu süreçte ülkemizde kamu güvenliği konusunda hiçbir sıkıntı çekilmemesi ne temin etmiştir .

Sayın bakanımız istifa talebini Sayın cumhurbaşkanımıza sunmuş , Cumhurbaşkanımız bu talebi uygun bulmadığını kendisini ifade etmiştir .

Bir makam sahibinin istifasını sunması kendi takdiridir, fakat nihai karar Sayın cumhurbaşkanımızı aittir.

İçişleri bakanımızın istifası kabul edilmemiştir kendisi, görevine devam edecektir .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu