Haber

Son dakika… Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk uzaktan eğitim ile ilgili açıklama yaptı

Bugün Beştepe’de  Cumhurbaşkanı önderliğinde yapılan toplantıya Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da katıldı.  Bakan Selçuk toplantıda alınan tatil kararının detaylarını paylaştı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk sunları söyledi:

“Okullarımızda aldığımız koruyucu ve önleyici tedbirlerin bazı teknik ayrıntıları var. Bu ayrıntıları paylaşıyorum.

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve velilerimizin sağlığı için 16 Mart Pazartesi gününden itibaren iki hafta süreyle tatil edilmesi kararlaştırılmıştır.

16-30 Mart arasındaki tatilde öğrencilerimizin ilk haftayı dinlenerek geçirmesini istiyoruz. Diğer hafta uzaktan eğitim sistemi başlayacaktır.

Eğitim- Bilişim Ağı ( EBA) tümüyle yenilenen biçimiyle ders ortamını evlere taşıyacak öğrencilerimizin eğitiminin uzaktan sürmesine imkan sağlayacak.
İlk ve orta okullarımızda ders programları yeniden yapılandırılarak gerekli telafi desteği internette ve TRT’de sunulacaktır.

Hangi teknolojiyle hangi içeriği nasıl vereceğimize ilişkin bir alt yapı hazırlıyoruz.

Uzaktan eğitim kapsamında tüm operatörlerden ücretsiz 3 GB internet imkanı sağlanacak. Eğitim bilişim sistemlerinden tüm öğrencilerimiz ücretsiz faydalanacak.

Öğrencilerimizin teknik imkan ve tercih konusunda seçeceği ortak ve TRT’den farklı kanallardan kendi derslerini alabilme imkanları olacaktır. Velilerimiz ve öğrencilerimiz iletişim portalından tüm bilgileri alabilecektir.

Bakanlığımız uzmanları tarafından uzaktan öğretim süreçleriyle ilgili olan tüm aşamalar en ince ayrıntılarına kadar çalışılarak öğrencilerimiz için hazır hale getirildi.

TRT kanallarındaki ders anlatımları duyurulacaktır. Kişiye özel akıllı sistemimizde tüm hizmetler hazırdır. Bu sürecin bittiğinde yüz yüze telafi programı uygulanacaktır. Ayrıca öğretmen ve yardımcı öğretmenlerimiz uzaktan eğitimle virüse karşı eğitim dersleri alacaktır.

Öğretim kademelerine göre bütün planlar hazırlanmış durumda. Elazığ depremi sırasında uyguladığımız bu sistematiği tatil döneminde devam ettireceğiz.

Bakanlığımız tedbirleri 3 aşamada hayata geçirdi.

Alınan tatil kararı özel okullar ve Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı kreşler için geçerlidir.

Bu süreçte en önemli görev ebeveynlere düşüyor. Bu tatil sürecinde kendi ve evlatlarınızın sağlığına dikkat etmelisiniz. Sağlık Bakanlığımızın yaptığı paylaşımlara dikkat etmelisiniz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu