Haber

Çin’de Mide Bulandıran Uygulama!

Lağımdan Yağ Çekip Kullanıyorlar…

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan corona virüsü nedeniyle tüm gözler Çin’e çevrilmiş durumda. Son olarak ise, ülkede sıkça kullanılan bir uygulama ile gündeme geldiler. Çinli restoranların ve mezbahaların kanalizasyon borularında ve mazgallarda toplanan hayvansal yağ topaklarını yeniden kullanıldığı gündeme geldi.

Merkez Pekin Yönetimi, corona salgınından sonra kanalizasyonlardan toplanan yağ atıklarını kullananlara karşı sıkı tedbirler alıyor.

Corona virüsünün önlenememesi ve hızla yayılması sonrasında gıda yönetimi ve hijyen uygulamaları sıkı bir denetimden geçmeye başladı. Bazı restoranların uyguladığı bu iğrenç yönteme de daha sert cezalar düşünülüyor.

Mide bulandırıcı bu uygulama, başta ishal ve mide hastalıkları olmak üzere bir çok hastalığa davetiye çıkarıyor.

Bir yandan salgın hastalıkla baş etmeye çalışan yetkililer, Kanalizasyondan atık yağ kullananlara ölüm cezası ve ağır hapis cezaları uygulamayı düşünüyor.

South China Morning Post gazetesi, Yüksek Halk Mahkemesi’nin suçlulara idam cezası verileceğini yazdı.

2013 yılında bu yöntemle atık yağ kullanan bir kişiye ömür boyu hapis cezası verildiği medya gruplarında yayınlandı.

Ölü Sayısı Giderek Artıyor

Çin Ulusal Sağlık Komisyonu’ndan dün akşam yapılan açıklamada, Wuhan kentinde corona virüsünden ölen kişi sayısı 97 olarak bildirildi. Son yapılan açıklama ile beraber, ölen kişi sayısı 910’a çıkmış oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu