Haber

Van’da korona şüphesi.. Yetkililer doğruladı!

Van’da İran’dan gelen 3 Türk vatandaşı, yüksek ateş şikayetiyle hastanede tedavi altına alındı. 3 Türk hastaya corona virüsü ile ilgili araştırma başlatıldığı bilgisine ulaşıldı.

Komşu ülke İran’da her geçen gün corona virüsü sonucu ölüm haberleri geliyorken Van’da tedbirler alınmaya başlandı. Bugün Saray ilçesinde olan Gümrük kapısını kullanarak İran’dan ülkemize giriş yapan 3 vatandaşımız yüksek ateş şikayetiyle hastanede kontrol altına alındı. Hastalar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisine başvurarak tedavi altına alındı.

Hakkari’de ateşi çıkan bir çocuk ve annesi  de Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde kontrol altına alındı. Yetkililer Corona virüs şüphesiyle 5 kişinin kontrol altında tutulduğunu teyit etti.

Valilikten Doğrulama Geldi

Van’da, İran’dan gelen 3 Türk vatandaşı ile  Hakkariden gelen bir anne ve çocuğu corona virüsü(covid 19) şüphesi ile hastanede kontrol altına alındı.

Valilik yetkilileri, tedbir amaçlı bölge hastanesinde yüksek ateş şikayetiyle 5 kişinin tedavi altında olduğunu doğruladı. Fakat hastalarda corona virüsü tespiti ile ilgili konuşmanın erken olduğu vurgulandı.

Bölge hastanelerde herhangi bir karantina durumu olmadığı bildirildi.

Sınır Kapısında Önlem

İran’da yaşanan corona virüsü hastalığına karşı tedbir amaçlı İran sınır kapılarının yarından itibaren ateş ölçer sistem kullanılacağı bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu