Din

Aile Geçimsizliğine Hangi Dua Okunur?

Bir evde aile geçimsizliği var ise, sık sık tartışmalar, huzursuzluklar yaşanıyor ise duaların vesilesi ile Allah’tan yardım istenebilir.  Aile geçimsizliğine hangi dua okunur? Evde huzur için hangi dua okunur? Aile geçimsizliğini gideren dualar…

Son zamanlarda aile içi huzursuzluk, boşanmaya varana aile içi geçimsizlik oldukça artmış durumda. Eşlerin birbirine ve aile fertlerine karşı sevgi ve saygısı hasar görmüş, yuvalar kolaylıkla yıkılır hale gelmiştir. Aile geçimsizliği olan bireyler öncelikle aile büyüklerinden, aile danışmanlarından veya başka bilimsel destek alabilirler. Bunların yanı sıra duaların gücüne sığınarak aile içi huzurun artması için Allah’a sığınabilirler.

Evde Huzur İçin Hangi Sure Okunur?

Aile geçimsizliği için tavsiye edilen dualardan biri Amme suresi olarak da bilinen Nebe suresidir.  Evdeki huzur için Amme suresi her gün okunmaya devam edilmeli, Allah’tan ev içi huzur ve mutluluk dilenmelidir.

Evde huzur için tavsiye edilen başka bir sure ise Duhan suresinin 25. ayetidir.

Duhan suresi 25. ayet;

 “Kem terakü min cennatin ve u’yün” ,

Duhan suresi 25. ayet kavga eden eşleri sakinleştirme niyetiyle okunabilir.

Kevser suresi de aile içi geçimsizliği giderme, evde huzur için bol bol okunması tavsiye edilen dualardan biridir.

Aile Geçimsizliğine Hangi Dua Okunur?

Evde huzur için “Yâ Veliyy celle celalühü” esması bol bol çekilmelidir. Yine; m. Ve elkaytü aleyke mehabbeten minni. duası 41 defa okunabilir.

Evde Huzur Duası

huzur duası

Allahümme elllef beyne gulubina ve aslihzate beynina ve’hdina sübüle’sselami ve neccina mine’z-zulümati ile’nnuri ve cennibe’l fevahişe mazahare minha vema betane

Anlamı: “Allah’ım kalplerimizi birleştir. Aramızı  ıslah et(düzelt) ve bizi kurtuluş yollarına ulaştır. Bizi karanlıklardan aydınlığa çıkar ve büyük günahların (çirkinliklerin) açığından da gizlisinden de uzaklaştır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu