Din

Ev Almak İçin Hangi Esmalar Okunur? Ev Alma Duası

Dünyada rahat ve huzurlu bir yaşam için gerekli şartların başında mekan gelir. Atalarımızın ne güzel söylemiş; “dünyada mekansız, ahirette imansız olmaz.” Mekan denildiğinde şüphesiz ilk akla ‘ev’ gelir. Ancak herkes kendi sahibi olduğu evde yaşama imkanına sahip değildir, bu durumda olan kişiler kiracı olarak yaşamını sürdürür ve ev sahibi olmak için çalışır çabalar. Günümüz şartlarında ev sahibi olmak için hatırı sayılır bir birikime ihtiyaç vardır.  Bu durum ev sahibi olmak isteyen kişileri karamsarlığı düşmemelidir. Önce gerekli fiili çalışmalar yapılmalı, gerekli maddi birikimi elde etmek için uğraşmalıdır. Bunun yanında Allah’tan hayırlısıyla ev sahibi olmak istenmeli, dualarla taçlandırılmalıdır. Unutulmamalı ki mülkün gerçek sahibi Allah’tır o dilediğine verir, dilediğinden alır.

Ev almak için hangi dua okunur? Denenmiş ev alma duası? Güçlü ev alma duası nedir? Ev almak için hangi esmalar okunur? Tüm merak edilenleri sizler için derledik…

Ev Almak İçin Okunacak Çok Etkili, En Güçlü Dua

Ev sahibi olmak isteyen kişiler arama motorlarında “ev alma duası, güçlü ev alma duası, garanti ev alma duası, denenmiş ev alma duası” başlıkları altında sıklıkla aratılır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken dualar kişiye özeldir. Tamamen samimi, saf duygularla edilmesi gerekir.  “Bu dua denendi, bu duayı okuyan kesin ev sahibi, bilinen en tesirli dua, bu duayı okudu ev sahibi oldu” gibi cümleler doğruyu yansıtmaz. Duaya karşılık verecek olan Allah celle celalühü’dür. O, muhakkak ki en hayırlısını, en doğrusunu bilir. Samimi, en içten duygularla edilen duların mutlaka karşılığı vardır. Ancak bazen zamana ihtiyaç vardır, bazen de isteğimiz bizim için hayırlı değildir. Samimi duygularla yapılan dua kadar teslimiyette oldukça önemlidir. Ayrıca Allah’tan bir şey isterken ısrarcı olmak, yakararak istemek islam alimlerince tavsiye edilir.

Ev Almak İçin Tavsiye Edilen Dualar

Ev almak için okunacak dualara Al-i İmran Suresi 26. ayeti tavsiye edilir.

Kullilahumme malikel mülki tü’til mülke men teşaü ve tenziul mülke mimmen teşaü ve tüizzü men teşaü ve tüzillü men teşaü biyedikel hayr inneke ala küllü şey’in kadiyr

Türkçe meali:

 De ki: “Ey mülkün sahibi olan Allah’ım! Sen mülkü dilediğine verirsin. Dilediğinden de mülkü çeker alırsın. Dilediğini aziz edersin, dilediğini zelil edersin. Hayır senin elindedir. Şüphesiz sen her şeye hakkıyla gücü yetensin.”

Bu dua evliyalar tarafından önerilen bir duadır. Evliyaların duası olarak bilinir.  

Rivayete göre Peygamber efendimiz (s.a.v)  şöyle buyurmuştur:

“ Kim sabah namazı ardından evsahibi olabilmek, konut sahibi olabilmek için 3 defa üst üstte okur ve buna bir hafta aralıksız devam ederse , o kişinin gıpta ile bakılacak ve imrenilecek bir evi olacaktır.”

Al-i İmran Suresi 26. ayet aynı zamanda güzel bir rızık duasıdır. Her gün en az 4 defa okunması tavsiye edilir. Bazı kaynaklar bu duayı 41 defa okunmasını önermiştir..

Mülk Sahibi Olmak İçin Okunacak Dua

Kullilahumme malikel mülki tü’til mülke men teşaü ve tenziul mülke mimmen teşaü ve tüizzü men teşaü ve tüzillü men teşaü biyedikel hayr inneke ala küllü şey’in kadiyr

La ilahe ilallahu vahtehu la şerike leh lehul mülkü ve lahül hamdu ve hu ve ala şey’ün kadiyr.Subhanallahi vel hamdu lillahi vela ilahe ilallahü vallahü ekber,vela havle vela kuvvete illa billahil aliyil azim.

Allahumme salli ve sellim ve barik ala seyyida ve mevlana muhammedinin nuriz zatiyyi ve sirrris sariyyi sirruha fi cemiy’il asarı vel esmai ves sifati ve sellim tesliyma .

Bu  ayet,dua  ve salavat gece yarısı abdestli okunur. Dualardan önce hacet namazı kılarak dua taçlandırılabilir. 333 defa okunması önerilmiştir. Allah’tan dileğiniz gerçekleşene kadar okunması tavsiye edilir.

Ev Almak İçin Dua

Mülk sahibi olmak isteyenler şu duaları da okuyabilir:

  • 19 gün boyunca aralıksız  her sabah 7 defa besmele, 7 defa istiğfar, 7 defa kelime-i şehadet, 7 defa salavat, 7 defa La havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim, 7 defa Allahu Ekber okuması önerilir.
  •  “Hasbünallahü ve nimel vekil” duası çok tesirli bir dilek ve hacet duasıdır. Bu dua evalmak niyetiyle pazar günü akşam namazı sonrası okunmaya başlanır ve 7 gün boyunca 4000 defa okunmaya devam edilir.
  • Fatiha Suresi aynı zamanda bir hacet duasıdır. Her sabah namazı ardından 101 defa Fatiha Suresi okunur ve sonrasında 3 defa bu dua okunur;

; “Ya kafi ekfina, Ya muğni ağnina, Ya Fettah iftah lena babe rahmetike, Ya Rezzak urzukna bi lutfike ve Keremike ve bicahi sahibi’l – vesileti seyyidina Muhammedin aleyhi’s – salatü ve’s – selam.”

  • Evalmak için tavsiye edilen başka bir dua ise Kenzul Arş ve Şahmeran dualarıdır.  

Ev Almak İçin Hangi Esmalar Okunur, 12 Esma İle Ev Alma Duası

“Bismillahirrahmanirrahim”

“Subhane rabbiyel aliyyil alel Vehhab”

Ya Müheymin,Ya Bari,Ya Fettah,Ya Semi,Ya Latif,Ya Hafız,Ya Kebir,Ya Mucib,Ya Kadir,Ya Berr,Ya Rauf,Ya Nafi

Ev Sahibi Olmak İçin Fetih Suresi

Evsahibi olmak için Fetih Suresi 29 tane okunur. Ancak, özellikle Muharrem ayının 29. günü ikindi namazından sonra başlayıp, 30. günü akşamına kadar  29 adet Fetih Suresi evalmak niyetiyle okunması tavsiye edilir.

“Bismi’l-lâhi ‘alâ nefsî ve mâlî ve dînî. Allâhümme raddinî bikadâike ve bârik lî fîmâ kuddire lî hattâ lâ uhibbe ta’cîle mâ ahherte velâ te’hîre mâ’accelte.” (Amin)

Ev sahibi olmak için  okunan 12 esma yatsı namazı ardından 7 defa okunur.  

Allah celle celalühü isimlerinden oluşan bu dua evalmak isteyen kişilere önerilen dualar arasında yer alır.  Duayı ezberleyemeyenler yazılı metin üzerinden okuyabilirler.  Duanın son bölümünde  Allah’ın (c.c) duaya bir an önce icabet etmesi dileğiyle okunur.  Bu duanın Türkçe meali şu şekildedir;

“Nefsim, malım ve dinim için Allah’ın adıyla O’ndan yardım dilerim. Allah’ım! Senin hükmettiğine beni razı kıl. Benim için takdir edilende bereket ver ki, benim için geciktirdiğin (nimetin) acele gelmesini ve acele verdiğini de geciktirmesini istemeyeyim.”

Ev Almak İçin İhlas Suresi

İhlas Suresi sıkıntılardan, belalardan kurtulmak her türlü hacetin yer,ne gelmesi için okunması önerilen bir duadır. Ev almak niyetiyle de okunur. Evalmak için ihlas suresi 40000 defa okunur. Evalmak niyetiyle okunan 40000 ihlas Suresi bir günde okunması gerekmez, bölünerek birkaç gün içinde okunabilir.

Bir Yorum

  1. Bizleri bilgilendirdiginiz icin tesekkür ederim sizler sag olun okuyupta ders alanlar ilgilenenler sizde düsüncelerinizi yazın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu