Din

Hırsızdan Korunmak İçin Dua

Hırsızdan korunmak için dua okumak inanan insanların sığındığı bir limandır. Ancak hırsızdan korunmak için öncelikle gerekli şartlarda önlemler tedbirler alınmalı, sonrasında duaların koruyucu gücüne sığınmalıdır. Okunduğu eve hırsız, musibet girmeyen dua nedir? Hırsızdan korunmak için hangi dua okunur? Evi hırsızdan koruyan dua nedir? Tüm merak edilenleri sizler için derledik.

Hırsızdan Korunmak İçin Dua

Tüm hak dinlerinde hırsızlık günahların arasında yer alır. Özellikle islam dininde büyük günahlar olarak bilinen günahlardandır. Üstelik diğer günahlara da kapı açar.  Kuran-ı Kerim hırsızlığın günah olduğunu açıkça belirtmiştir. 

Hırsızlık eden erkek ve kadının, yaptıklarına karşılık Allah’tan bir ceza olarak ellerini kesin” (el-Mâide 5/38)

Hırsızlıktan korunmak için beşeri şartlarda tüm önlemler alınmalı, güvenlik mümkün olduğunca sağlanmalıdır. Unutulmamalı ki tedbir, takdire aykırı değildir. Tüm güvenlik önlemleri alındıktan sonra duaların vesilesiyle Allah’ın gücüne sığınmalıdır. 

Evi Hırsızdan Korumak İçin Hangi Dua Okunur?

وَقُلِ الْحَمْدُ لِلّٰهِ الَّذ۪ي لَمْ يَتَّخِذْ وَلَدًا وَلَمْ يَكُنْ لَهُ شَر۪يكٌ فِي الْمُلْكِ وَلَمْ يَكُنْ لَهُ وَلِيٌّ مِنَ الذُّلِّ وَكَبِّرْهُ تَكْب۪يرًا

De ki: “Hamd, çocuk edinmemiş olan, hükümranlığında ortağı bulunmayan, düşkün olmayıp yardımcıya da ihtiyaç göstermeyen Allah’a mahsustur.” O’nu gereği gibi büyükle.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu