Biyografi

Ece Üner Nereli, Kaç Yaşında, Kiminle Evli?

Ece Üner Kim

Tam ismi Özge Ece Üner, 21 Temmuz  1981 İstanbul doğumlu olan usta gazeteci ve sunucu Ece Üner Bir zaman CNN Türk’te genel müdür olan Dinç Üner’in kızıdır.

Usta haber sunucusu EceÜner, liseyi Koç Özel Lisesi’nde okumuştur. Ardından Koç Üniversitesi Sosyoloji bölümünü okuyarak mezun olmuştur. Koç Üniversitesinden mezun olduktan sonra, Paris’te Sorbonne Üniversitesi’nde Fransızca dil eğitimi, Brüksel’de ise Avrupa Birliği konusunda eğitim görmüştür.

Ünlü sunucu Üner,  kariyerine Avrupa Birliği muhabiri olarak başlamıştır. ArdındaN, Irak savaşı sırasında Reuters APN’nin çevirmenliğini yaptı. NTV’de çalışmış ve 2006’da CNN Türk’ün spor servisine geçmiş ve hafta sonu spor haberlerini sunmuştur. 

2007 yılının Mart ayında CNN Türk’te Yeni Gün adlı haber programını sunmuştur. Bu programda Ece Üner’e Orkun Yazgan eşlik etmiştir.

2009 yılının Ağustos ayında  Habertürk kanalına geçti ve 2010 senesinde “Olduğu Gibi” tartışma programının sunuculuğunu yaptı.

Takvimler 2011’i gösterdiğinde ise “Akşam Raporu” adlı haber programının sunuculuğunu üstlendi.

6 Ocak 2014 yılında Show TV’ye geçti ve Show TV Ana Haber spikeri görevini üstlendi.

Ancak,Show TV Ana Haber sunuculuğunu Jülide Ateş’e kaptırdı. Şuan yine Show TV Ana Haber sunuculuğu görevini yapmakta.

Ece Üner Nereli?

Ece Üner,  Bir zamanlar CNN  Türk’te genel müdürlük yapmış olan Din Üner’in kızıdır.  EceÜner, İstanbul doğumlu olsada, babası Dinç Üner aslen Şanlıurfa’lıdır.  EceÜner tek çocuktur, kardeşi yoktur.  Ece Üner’in babası Dinç Üner, 1953 doğumlu olup 67 yaşındadır. 1953 senesinde Galatasaray Lisesi ortaokulunu okuyan Din Üner, ardından Deniz Harp Akademisi ve İstanbul İşletme ve Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur.

13 yıl Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Denizaltı Filosunda görev almıştır.

Ece Üner Kiminle Evli?

Haberleri sunumu, yaptığı tespitler ve yorumlar ile adından sıkça söz edilen EceÜner, 2013 yılında Roma’da  Güneş Bayramoğlu ile hayatını birleştirerek evlenmiştir.

Özge Ece Üner’in Kaç Çocuğu Var?

 2016 yılında Güneş ismini verdikleri bir kızları dünyaya geldi.

Ece Üner kızı Güneş doğduktan sonra mesleğe bakış açısını şöyle ifade etti:

“Doğum yaptığımdan günden beri haberleri eskisi gibi sunamıyorum, dilim gitmiyor. Çünkü Güneş’in gözünün içine bakamazmışım gibi geliyor eve gidince.”

Ece Üner’in Eşi Deniz Bayramoğlu Kimdir?

Deniz Bayramoğlu, 1975 yılında Malatya’da dünyaya gözlerini açmıştır. 1993 senesinde İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümünü kazanmış ve bu bölümü 3 yıl sonra bırakarak gazeteciliğe başlamıştır.  Fakat, 2005 senesinde  bıraktığı bölümüne yeniden başlayarak eğitimini tamamlamıştır.

1999- 2000 yılları arasında Yeni Binyıl’da finansal  haber editörlüğü yapmıştır. Sabah gazetesi, Demokrasi ve Yeni Yüzyıl gazetelerinde muhabirlik yapmıştır.

CNN Türk televizyonunda borsa yorumculuğu yaptı, ardından İş Yemeği programını hem hazırladı hem sundu.

Deniz Bayramoğlu CNN Türk’te hafta içi hergün Semiha Şahin ile beraber Güne Merhaba programını sunuyor.

Son günlerde ise Kanal D Ana Haber spikerliği için adından sıkça söz edilmekte. Kanal D Ana Haber’i sunması durumunda eşi Ece Üner’e de rakip olacak.

Ece Üner Kaç Yaşında?

21 Temmuz 1981 doğumlu olan EceÜner, 38 yaşındadır.  Yengeç burcudur.

Ece Üner’in Twitter Adresi

Ece Üner’in Tweet adresi:

@eceuner12

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu