Haber

Son dakika… 20 yaş altına sokağa çıkma yasağı geldi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın açıklamalarının satır başları şu şekilde:

“Bu gece yarısından itibaren yeni attığımız adımlara yenilerini ekliyoruz. Bu gece itibariyle ülkemizin 30 büyük şehiri ve akciğer hastalığı fazla görülen şehirlerimize araç girişini kapatıyoruz. Lojistik araçlar dışında giriş çıkış yapılmayacaktır.

-Sokağa çıkma kısıtlamaları da 20 yaş altına çektik. 1 Ocak 2000 doğumlulardan sonrası bu geceden itibaren sokağa çıkamayacaktır.

-Dışarıya çıkmak zorunda kalan vatandaşlarımız içinde yarından itibaren pazar yerleri ve marketler gibi insanların toplu şekilde bulunduğu tüm alanlarda herkesin maske takması zorunlu olacaktır. İnsanların toplu olarak çalışmaya devam ettiği işyerlerinde benzer tedbirler alınacaktır.

-Doktorundan hemşiresinden, teknikerinden temizlik işçisine milletimiz fedakarlıklarını unutmayacakatır. Geçtiğimiz günlerde Covid-19 hastalığından kaybettiğimiz Cemil Taşçığolu adını Okmeydanı Eğitim Hastanesi’ne vereceğimizi duyuruyorum.

Bu salgından hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza da Allah’tan rahmet diliyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu