Haber

BALKANLAR SALLANDI

Arnavutluk bu sabah TSİ 05.54’te 6.4 şiddetinde depremle sallandı. Alınan bilgilere göre depremde 6 kişi hayatını kaybetti. Deprem, Hırvatistan, İtalya, Kosova, Karadağ, Sırbistan ve Kuzey Makedonya’da hissedildi.

TÜRKLERİN KALDIĞI OTEL ÇÖKTÜ

Türkiye’nin Tiran Büyükelçisi Ahmet Yörük, depremde Türklerin kaldığı otelin çöktüğünü duyurdu. Yörük, otelde 20 Türkün kaldığını, kalan tüm Türklerin depremden zarar görmeden kurtarıldığını açıkladı.

SON 30 YILDA ARNAVUTLUK’TAKİ EN ŞİDDETLİ DEPREM

Arnavutluk güne depremle uyandı. TSİ 05.54’te 6.4 şiddetindeki deprem komşu ülkelerde de hissedildi.  Yerel saate göre 03.54 yaşanan depremin merkez üssü başkent Tiran olarak açıklandı. Depremin yerin 10 km derinliğinde meydana geldiği bildirildi.

Son 30 yıl içinde, yaşanan en şiddetli deprem olduğu açıklandı. Depremde yıkılan binalar olduğu ve insanların enkaz altında kaldığı da bildirildi. Arnavutluk Sağlık Bakanlığı, Başkent Tiran’da bulunan hastanelerde 50 kişinin tedavi altında olduğunu duyurdu. Yerel medya kanalları ise en az 200 yaralı olduğunu bildirdi.

Geçen Eylül ayında da aynı bölgede 5. 6 şiddetinde deprem yaşanmıştı. 500 yakın binanın hasar gördüğü depremde, 70 kişi yaralanmıştı.

6.4 büyüklüğünde yaşanan deprem, Eylül ayında 5.6 şiddetinde olan depremden 16 kat daha büyük olduğu açıklandı.

Avrupa Akdeniz Sismoloji Merkezi 6.4 şiddetindeki depremin peşinden 5.4 şiddetinde 2. bir deprem yaşandığını duyurdu.

Depremi Yunanistan, Karabağ, Kosova ve Kuzey Makedonya dahil komşu ülkelerde de hissedildiği, böylelikle depremi hisseden insan sayısının 12 milyon olduğu düşünülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu