Haber

Son dakika… Hafta sonu sokağa çıkmak yasaklandı

Bugün yapılan kabine toplantısı sonucu hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasakları Önümüzdeki hafta sonları da devam edeceği açıklandı.

Bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında İstanbul’daki Huber köşkünde video konferans yöntemi ile kabine toplantısı gerçekleşti.

Toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarda bulundu .

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarının satır başları şu şekilde :

” Corona virüsü salgını başta olmak üzere gündemimizdeki konuları enine boyuna değerlendirdik.

Ülkemiz bu süreçte olumlu yönden bir ayrışma içindedir . Hastaların tedavisinden teşhisi ne kadar iyi durumdayız. Doktorların ihtiyaçları , malzemeleri ilaç gibi konularda hiçbir eksiğimiz yok. Vatandaşlarımızın tedariki konusunda da hiçbir eksiğimiz yoktur. Türkiye gibi 83 milyonluk bir ülkede aksaklık yaşanabilir , var olanı bölüşmek, dağıtmak küçük gecikmeler olabilir. Her vatandaşımıza ücretsiz maske dağıtımımız sürüyor.

45 gün içinde Sancaktepe’ye biner yataklı hastane kuracağız. Hadımköy dede 100 , Derince’de 200 yataklı hastane kuruyoruz.Toplam yatak sayısı 2000’den fazla olan Başakşehir hastanemizi de açıyoruz. Bu hastanelerde 456 tane yoğun bakım yatağı vardır.

Salgını kontrol altına aldığımız önlemler de önemli ilerlemeler kaydediyoruz .Vaka sayısı 34456 iken test sayısı 450 binin üzerinde, taburcu olan hastalarımız 5 bine yaklaştı.

Yasak bu hafta sonu da devam edecek

Sokağa çıkma yasağını bu hafta sonu da Önümüzdeki dönemde de ihtiyaç halinde sürdüreceğiz 17 Nisan saat 24.00 dan 19 Nisan saat 24.00’e kadar yasağın uygulanacağını tüm vatandaşlarımıza duyuruyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu