Haber

Kar Yağışının Etkili Olduğu İller

Yurdun genelinde soğuk havalar ve kar yağışı kendini göstermekte. Hangi illerde kar var ?

Bingöl’ün Karlıova ilçesinde etkili bir şekilde yağmış olan kar 40 santimi geçti. Güne kar ile uyanan vatandaşlar ve esnaf halkı iş yerlerinin önünü temizleyerek işe başladı. Birçok araçta kar altında kaybolmuştu.

Bitlis’in Tatvan ve Hizan ilçeleri arasında bulunan Güzeldere vadisi’ndeki menderesler adeta görsel şölen sunmuş halde. Kar yağışı sonrası doğa fotoğrafçıları o güzel görüntüleri çekmek için çaba sarfetmekteler.

Muş’ta lapa lapa kar yağdı. Belediye ekipleri karla çalışmalarını sürdürmekte. Vatandaşlar ise trafikte ilerlemekte güçlük çekiyorlar.

Sivas’ta geçen gün akşam saatlerinde başlayan kar yağışı etkisini göstermekte. Kent beyaza bürünmüş halde. Vatandaşlar karla kaplı araçlarını ve iş yerlerinin önünü temizledi.

Kar şehirdeki 662 köy okulunu araç ulaşımına kapayarak zor anlar yaşattı. İl Özel İdaresi günün erken saatlerinde kapanan yolları açmak için çalışmalarını sürdükmekteler.

Ordu’nun Karadüz ilçesinde yağan kar çocuklara ve yetişkinlere eğlence oldu. İlçenin orta ve yüksek kesimlerinde etkili olan kar 70 santimetreye ulaşan kar herkese mutluluk getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu