Haber

Son dakika…Ücretsiz maskelerin ne zaman dağıtılacağı belli oldu

İstanbul Eczacı Odası Başkanı Zafer Cenap Sarıalioğlu eczanelerden alınabilecek ücretsiz maskelerin dağıtımı hakkında bilgi verdi.

Sarıalioğlu, eczanelerden ücretsiz maskelerin Ankara’daki dağıtım kanallarının bugün itibarıyla Sağlık Bakanlığı tarafından ulaştırılacağını ve eczanelere dağıtılacağını açıkladı.

İstanbul Eczacı Odası Başkanı Zafer Cenap Sarıalioğlu Habertürk’e yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi:

” Sağlık Bakanlığı 3 büyük dağıtım kanalımıza sevkiyatı tamamlamak üzere. İstanbul Ecza Kooperatif Selçuk Ecza ve Alliance Healthcare’a sevkiyat tamamlanır tamamlanmaz 2 .5 milyon maske dağıtılacak.

Bu 3 depoya sevkiyat tamamlandıktan sonra 20 ila 65 yaş arası vatandaşların telefonlarına bir kod numarası gönderecek.Vatandaşlar bu kod numarası ve TC kimlik numarası ile herhangi bir eczaneden ücretsiz maskelerini alabilecek.

Bugünden itibaren eczanelerden vatandaşa ücretsiz maske dağıtımı başlayacak. 10 gün için kişi başı 5 maske verilecek bu maskeler günlük, normal cerrahi maskeler.

Ankara’daki dağıtım kanallarına da bugün itibariyle Sağlık Bakanlığı tarafından maskelerin ulaştırılacağını ve ardından da vatandaşa eczaneden dağıtımına başlanacağı söylendi. Sonra da diğer şehirlerde dağıtım yapılacak .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu