Haber

Rahşan Ecevit Hayatını Kaybetti

Son Dakika!

Rahşan Ecevit Hayatını Kaybetti

Eski başbakan Bülent Ecevit’in eşi Rahşan Ecevit hayata gözlerini yumdu.

Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde (GATA) tedavi gören Bülent Ecevit’in eşi, Rahşan Ecevit bu akşam saat 21 sıralarında aramızdan ayrıldı.

GATA’da 26 Aralık 2019 tarihinde tedavi altına alınan Rahşan Ecevit, bir gün sonra sağlık durumunun kötüye gitmesiyle yoğun bakım servisine yatırıldı. 

Rahşan Ecevit çoklu organ yetmezliği sebebiyle bugün 21.10’da hayata tutunamayıp, aramızdan ayrıldı.

Rahşan Ecevit Kimdir?

Biz onu eski başbakan Bülent Ecevit’in eşi olarak tanıdık. Ama aslında Rahşan Ecevit; ressam, siyasetçi, yazarlık gibi birçok mesleği yaptı. 

Rahşan Ecevit, 1923’te Bursa’da doğdu. Aslen selanik göçmeni bir ailenin çocuğu olan rahşan Ecevit’in ailesi Giresun’un Şebinkarahisar ilçesine yerleşmiştir. 

Rahşan Ecevit’in babası Namık Zeki Aral, annesi Zahide Aral’dır. Rahşan Ecevit Ankara Lisesi ve Robert koleji Mezunudur. Ayrıca çok iyi ingilizce konuşmaktaydı. 

Rahşan Ecevit 1946 yılında Bülent Ecevit ile hayatını birleştirdi. Rahşan Ecevit, Demokratik Sol Parti ve Demokratik Sol Halk Partisinin kurucusu ve ilk başkanıdır.

Rahşan Ecevit’in Vasiyeti

Çoklu organ yetmezliği nedeniyle, 97 yaşında aramızdan ayrılan Rahşan Ecevit’in cenaze töreni 19 ocak Pazartesi yapılmayı planlanıyor.

Rahşan Ecevit, vasiyetini yıllar önce açıklamış ve Rahmetli eşi Bülent Ecevit’in yanına defnedilmek istediğini bildirmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu