Din

Hacet Duası 

Hacet duası, kulun Allah’tan (cella celalühü) herhangi bir isteği, ihtiyacı, hacet için okuduğu dualardır. En tesirli hacet duası kişinin canı gönülden yaptığı, içtenlikle Allah’a (celle celalühü) yakardığı dulardır. Anında kabul olan, en tesirli dualar için kişi tamamıyla Allah’a (c.c) teslim olmalıdır. Etkili hacet dualarından biri şu şekildedir…

Hacet Duası

“Ya Allâh ul Mahmûdu fî külli fiâlih.”

Her kim bu duayı cuma günü gusul alıp, temiz bir kıyafet giyip kıbleye doğru 200 defa okur ise kişinin duası Allah’ın izni ile kabul olur. Bu dua imkansız, çözülemeyen işler için de okunabilir. Bu nedenle bu dua “imkansızları olduran, açılmayan kapıları açan dua” olarak da bilinir. 

Unutulmamalı ki duaların kabulü Allah’ın (celle celalühü) iznindedir. Şüphesiz o bizi bizden iyi bilir, bizim için en hayırlısını verir.

En Tesirli Hacet Duası

Duanın kabul zamanı Allah’ın (c.c) dilediği zamandır. Şüphesiz ki o her şeyin hayırlısını bilir. Kişinin ettiği dua anında kabul olabilir veya bir zaman sonra duası gerçekleşir. Bazen kulun ettiği dua onun için hayırlı olmaz ve Allah (c.c) o duayı bu dünyada kabul etmez.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu