Futbol

Abdulkadir Ömür

Son günlerin parlayan yıldızı Abdülkadir Ömür kimdir? Abdulkadir Ömür Nerelidir? Tüm merak edilenleri sizler için derledik…

Abdülkadir Ömür Kimdir?

“İmam Hatip’li Messi” lakaplı Abdulkadir Ömür, Trabzonspor’un orta saha oyuncusudur. 

25 Haziran 1999 tarihinde dünyaya gelmiştir. 

Abdülkadir Ömür, futbola 5 yaşındayken babasının halı sahasında başladı. Daha küçük yaşta futbola gönlünü kaptıran Abdülkadir Ömür, sokakta günde 12 saat futbol oynuyordu. 9 yaşına geldiğinde ise, Trabzonsporla tanıştı.

Trabzonspor tesislere ayak bastığında henüz 9 yaşındaydı. Ev ile tesis arası uzak olmasına rağmen, Abdülkadir Ömür ün annesi her gün sabah 5’te oğlunu antremana getirdi.Tüm ailesi Abdülkadir’e güveniyor ve destek veriyordu. Abdülkadir cılız bir çocuk olmasına rağmen yeteneğiyle kendini ispat etmeyi başarmıştı.

Abdülkadir Ömür’ün, futbol hayatında Ersun Yanal ayrı bir yere sahiptir. Ersun Hoca tüm eleştirilere rağmen Abdülkadir Ömür’ü kadroya alarak, kupa maçlarında oynatmıştır.

Abdülkadir Ömür, Trabzonspor as takımıyla ilk resmi maçına 2016 yılında, Aralık ayında oynanan Atiker Konyaspor maçında çıkmıştır. Maçın 62. dakikasında oyuna dahil olmuştur.

Abdülkadir Ömür Nerelidir?

25 Haziran 1999 yılında dünyaya gelen Abdülkadir Ömür, Trabzon’un Çarşıbaşı ilçesindendir. Liseyi Çarşıbaşı, İsmail Çavuş Anadolu İmam Hatip de okumuş ve başarıyla mezun olmuştur. 

Abdülkadir Ömür’ün  babasının futbol sahası işletmesi, Abdülkadir’i çok küçük yaşta topla buluşturmuştur. Abdülkadir Ömür’ün babası” Mustafa Ömür” halen halı saha işletmektedir. 

Abdülkadir Ömür’ün Forma Numarası

Abdülkadir Ömür, Trabzonspor da 10 numaralı formayı giymekte ve orta saha mevkiinde oynamaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu