Futbol

Uğurcan Çakır Kimdir? Aslen nerelidir, Kaç yaşındadır?

Trabzonspor’un başarılı kalecisi Uğurcan Çakır futbol severler tarafından internete sıkça araştırılıyor.  Pek çok insan” Uğurcan Çakır Kimdir?” sorusunun cevabını bulmaya çalışıyor. Peki Uğurcan Çakır Kimdir? Aslen nerelidir? Kaç yaşındadır? Tüm merak edilenleri sizler için derledik…

Trabzonspor’un genç ve başarılı kalecisi Uğurcan Çakır futbol severler tarafından sıkça internet üzerinden araştırılıyor. Genç kalecinin nereli olduğu , kaç yaşında olduğu merak konusu. Futbol severlerin, Uğurcan Çakır hakkında tüm merak ettiklerini derledik.

Uğurcan Çakır Kimdir?

Uğurcan Çakır, 5 nisan 1996 yılında Antalya’da dünyaya gözlerini açtı. Antalya’da doğan başarılı kaleci küçük yaşta ailesiyle beraber İstanbul’a taşındı ve futbol hayatına 12 yaşında Yamanspor alt yapısı ile başlamıştır. 2011 yılında ise 1461 Trabzon altyapısı forması giymiştir.

İlerleyen zamanlarda Trabzonspor takım kadrosuna girmiş, 2014 yılında profesyonel sözleşmeye imza atmıştır.  2016 senesinde bir sezon 1461 Trabzon takımına kiralanan Uğurcan Çakır, tekrar Trabzonspor A Takımına geri dönmüştür.

Uğurcan Çakır Aslen Nereli?

Uğurcan Çakır Antalya doğumlu olmasına rağmen, aslen Trabzon Of’ludur.

1.91 cm. boyunda, 78 kiloda dır. Koç burcudur. Kübra Ayyıldız ile evlidir. Nisan doğumlu olan Çakır, koç burcudur.

Uğurcan Çakır’ın Anne ve Babası Kimdir ve Nerelidir?

Uğurcan Çakır’ın annesi, Gülsüm Çakır, Babası ise Mustafa Çakır’dır. Uğurcan Çakır Antalya doğumlu olsa da ailesi aslen Trabzon Of’lu dur.

Uğurcan Çakır’ın Kaleci Olma Hikayesi

Trabzonspor’un parlayan, başarılı kalecisi Uğurcan Çakır’ın kaleci olma hikayesini sizlerle paylaşıyoruz.

Uğurcan’ın hikayesi, amcası ve babası tarafından ortak işletilen halı sahasında başlamıştır. Aynı zamanda “Trabzonspor futbol okulu” oyuncusu olan Uğurcan  aslında futbola sağbek oyuncusu olarak başlamıştır. Uğurcan’ın başarılı bir kaleci olacağını anlayan ailesi ve hocaları onu bir türlü ikna edememiştir.

Bu arada Uğurcan’ın babası ve amcası da futbola gönül vermiş iki insandır. Babası Mustafa Trabzon amatör kümede uzun zaman santrafor olarak oynamıştır. 

Bir gün baba, amca ,eş dost maç yaparken kaleci antrenörü olan Nizam hoca da maçı izlemeye gelir. Nizam hoca maçı neredeyse göz kırpmadan izler, bunun da tek sebebi Karayağız oğlan Uğurcan’dır…

Maç bitiminde baba Mustafa ve amca Şahin başta olmak üzere herkesi başına toplar Nizam hoca…

Nizam hoca baba ve amcaya dönerek:

“İkinizde futbolu çok seviyorsunuz, ikinizde yıllarca oynadınız, Trabzonspor ve futbol adına bir şeyler yapmak istemeniz çok güzel. Akşam- sabah çocuklarla uğraşıyorsunuz. Takdir ediyorum saygı duyuyorum…” der ve Uğurcan’ı işaret eder.

“Kedi gibi yere düştüğünde ayağa kalkan, kolları uzun, ayaklarına hakim, elleri kocaman çocuk sizin oğlunuz galiba … Mükemmel kaleci olur, bugünden tezi yok kalede oynatmaya başlayın…”

Uğurcan bu durumdan çok hoşlanmaz, itiraz etmek ister ama  babasının sus işaretiyle itirazdan vazgeçer, olan biteni kabullenir.

Verilen bu karar futbol hocalarına bildirilir… Hocalar şaşkınlık ve mutluluğu aynı anda yaşamışlardır. Zira tüm hocaları da Uğurcan’ı kaleci olma konusunda ikna etmeye çalışmış fakat ikna edememişlerdi.

Uğurcan Trabzonspor futbol okulunda kaleciydi artık…

İlk maç çok heyecanlı geçmişti onun için, nerede duracağını bilememiş, bazen klaeyi kaybetmişti.  Bazende kale içinde oturduğu bile olmuştu.

Zamanla kaleciliği gelişmiş, kendi de büyüyerek uzun boylu yağız bir delikanlı olmuştur.

Artık Trabzonspor futbol takımından ayrılma vakti gelmişti. Önce Çekmeköyspor ardından

Yamanspor…

Başarılı kaleci Uğurcan İstanbul’a kadar adını duyurmuştu. Kartalspor seçmelerine gitti ve yüzlerce kaleci arasından kendini öne çıkarmayı başardı.

Kartalspor” hemen imzaları atalım” der, ancak Uğurcan’ın aklı Trabzonspor’da dır.

Birkaç gün zaman isterler. Ve süre bitiminde Uğurcan kararını vermiştir…

Gönül verdiği Trabzonspor’da şansını deneyecektir….

Uğurcan Trabzonspor seçmelerinde de başarılı performans sergiler ve onu bugünlerine getiren macerasına başlar…

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu