Haber

Okullarda Corona virüs(Covid-19) tedbiri

Türkiye, dört bir yanında görülen corona virüsü salgınına karşı tüm hızla önlem almaya devam ediyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “ Küresel ölçekli yaşanan korona virüse  karşı okullarımızda eş zamanlı hijyen uygulaması başlattık” açıklamasını yaptı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, resmi Twitter hesabında corona virüs salgınına karşı okullarda alınan tedbirler hakkında bilgi verdi  ve okullarda yapılmaya başlanan hijyen uygulamaları ile ilgili video ve fotoğraf paylaştı.

Bakan Selçuk şu açıklamayı yaptı:

Küresel ölçekli yaşanan koronavirüse karşı okullarımızda eş zamanlı hijyen uygulaması başlattık. Elle temas edilen bütün alanlar eğitim dışındaki zamanlarda özel dezenfektanlarla temizleniyor. Her okulun aksamadan dezenfekte edilmesi için hassas bir çalışma yürütüyoruz” dedi.

Dezenfektanları Meslek ve Teknik Anadolu Liseleri karşılıyor

Okullarda yapılan hijyen uygulamasında solüsyon ihtiyacını Meslek ve  Teknik Anadolu Liselerince karşılandığını belirten Bakan Selçuk şunları söyledi:

“ 8 ilde 26 meslek lisemizde öğrencilerimiz günlük ortalama 100 ton dezenfektan üretim kapasitesiyle bu süreçte yanımızda. Şimdiden tüm ülke adına teşekkürler gençler. El hijyeninin nasıl sağlanması gerektiğine ve virüslerden nasıl korunacağımıza dair bilgilendirme, okullarımızda öğretmenlerimiz aracılığı ile yapıldı. Velilerimizden ricam konuya evde de değinmeleri ve çocuklarımızı kapalı ve kalabalık alanlardan uzak tutmalarıdır” açıklamalarını yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu