Haber

Adliyeyi Kana Bulayacaklardı!

Şırnak’taki Silopi Adliyesi’nde yazı işleri müdürü olarak çalışan şahsın Adliye’yi havaya uçuracağı ihbarı yapıldı. Bomba uzmanlarının yaptığı incelemede, 40 adet patlayıcı bulundu. Binanın  içinde ise bombayı yerleştirmek için yerler bulundu.

Şırnak Silopi Adliyesi’nde çalışan bir görevli, 8 Şubat’ta savcılığa ihbarda bulundu.

İhbarda; Silopi Adliyesi’nin ‘yazı işleri müdürü’ olarak çalışan B.Ç’nin 4 ay önce  definecilik kılıfıyla, 45 adet ’kaya kırıcı patlayıcı’ siparişi verdiği bildirildi.

Şahsın patlayıcıyı internet üzerinden ettiği anlaşıldı. Patlayıcıları Silopi Adliyesi’nin zemin katında duvar içlerine yerleştirmeyi düşündüğü anlaşıldı. Yapılan incelemerde duvar içlerine oyuklar açılarak, elektrik düzeneği hazırlandığı tespit edildi.

Güvenlik Güçleri Adliyeye Sevk Edildi

Silopi Adliyesi’nde  bomba uzmanı ekiplerle beraber aramalar, incelemeler yapıldı. Bilgi işlem odasında 100 gram ağırlığında  siyah poşette, kutunun içinde 40 farklı patlayıcı bulundu.

 Adliye binasında yapılan incelemede ise, kiriş ve kolonlarda, henüz açılmış oyuklar fark edildi. Ekipler tarafından tespit edilen oyuklarların yanı sıra, bazı elektronik düzeneklerde ele geçirildi.

4 Gözaltı

Bomba ihbarı sonucu yapılan çalışmalarda, 4 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan bir kişinin binanın elektrik işlerini yaptığı tespit edildi. Bir kişi için ise arama çalışmaları sürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu