Haber

Son dakika… Suriye’den yürek yakan haber! 33 ASKER ŞEHİT OLDU

Hatay Valisi Rahmi Doğan, İdlib’deki hava saldırısı sonucu şehit düşen Mehmetçik sayısını 33’e  yükseldiğini açıkladı. Vali Doğan, yaralı sayısının da 32 olduğunu ifade etti.

Hatay Valisi, yaptığı son açıklamada şehit olan asker sayısının 33’e yükseldiğini bildirdi.

İdlipten acı haber gelmeye devam ediyor. Hatay Valis Rahmi Doğan ikinci aşıklamasında 22 askerimzin şehit düştüğü bilgisini vermişti. Üçüncü açıklama da ise ağır yaralı askerimizden şehit düşenler olduğunu ve şehitlerimizin 29’a çıktığını duyurmuştu.

 Rahmi Doğan sabaha karşı 3.55’de bir acı haber daha verdi. Vali Doğan şehit sayımızın 33 askere çıktığını, 32 Mehmetçiğimizin ise hayati  riski bulunmadığını belirtti.

 Vali Doğan şu açıklamalarda bulundu.

“İdlib’de TSK mensuplarımıza karşı yapılan hava saldırısı sonucu 22 Mehmetçiğimizin şehit olduğunu kamuoyuyla paylaştım.

Yaralılarımızın ve ağır yaralılarımızın olduğunu ifade etmiştim. Maalesef ağır yaralılarımızdan 7 Mehmetçiğimiz şehit olmuştur. Hava saldırı sonucu 33 Mehmetçiğimiz şehit olmuştur. 

Hastanedeki yaralı askerlerimizin hayati tehlikesi bulunmamaktadır. Ben tekrar şehitlerimize Allah’tan rahmet yaralılarımıza acil şifalar, ailelerine başsağlığı diliyorum. Milletimizin başı sağolsun.

Yaralılarımızla ilgili durumu kamuoyuyla paylaşmaya devam edeceğim. Milletimizin başı sağ olsun.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu