Moda

Gelinlik Seçerken Dikkat Edilecek Noktalar

Her kadın gelinliğinin harika ve muhteşem olmasını diler, bunun için günler öncesinden gelinlik aramaya ve gelinliğin içinde harika bir duruş sergilemek için çabalar. Tabi ki her zaman istediğimiz sonuçlar alamayabiliriz.

Gelinlik seçerken her kadın fit bir görüntü sergileyebilmek için aylar öncesinden kilo verir ve istediği gelinliğe girebilmek için kendini bu dönem içinde baya yıpratabilir. Ben gelinlik seçerken ikinci denemede halledebilmenin keyfini yaşıyorum. Tabi ki gelinlik seçerken kararsız olmamamız gerekiyor. Çünkü gelinlik dünyasının içine  girince hepsine bir bakış atılıyor, seçmek kolay değil. En başta hangi model düşünüyorsanız o model üzerinden yürüyün derim. Farklı modelleri deneyince işin içinden çıkamayabilirsiniz.

  • Vücudu rahatsız etmeyen modeller mümkün olduğunca tercih edilmeli
  • Gelinliği seçtiğiniz kadar iç çamaşırı da o kadar önemli gün boyu rahat hareket edebilmek için ona uygun çamaşır seçmelisiniz.
  • Gelinliği giydiğiniz anda işte bu demek çok önemli, eğer parıltılı modeller tercihiniz ise göz alıcı olabilirsiniz.
  • Önemli olan gelinlik içinde rahat hareket edebilmek ve vücut tipimize uygun seçim yapmaktır.

Gelinliğin modelini seçtiniz diyelim, eğer dikimi son günlere bırakılırsa sıkıntı yaşayabilirsiniz o yüzden düğüne bir ay kala gelinliğiniz elinizde olmalı tabi eğer o zamana kadar kilo alırım, gelinliği son günlerde alırım  diyorsanız bu sizin tercihiniz. Başkalarının düşünceleri sizi etkileyebilir tabi ki fikir alınabilir ama bu kafanızı karıştırabilir.Bu gelinliği bir başkası değil siz giyeceksiniz ve o gün herkesin gözü sizin üzerinizde olacak bu yüzden doğru bildiğinizden şaşmayın derim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu