Nasıl YapılırTeknoloji

Xiaomi Wifi Sinyal Güçlendirici. Evinizdeki Kör Noktalara Etkili çözüm.

Herkesin Wifi çekim proplemini yaşadığı bir zamandayız. Her zaman Wifi için bir kör alan maalesef oluyor. Evde bu sorunu yaşamasak bile, işte veya okulda kesin yaşıyoruz. Okul veya işyerine bir çözüm bulamasak da evdeki Wifi kör noktalarına kesin çözüm var. Wifi güçlendirici cihazlar artık kullanımı çok kolay. Üstelik yüksek maaliyetli de değiller. Xiaomi Wifi Sinyal Güçlendirici bunlardan sadece bir tanesi.

Wifi Kör Noktası Nedir?

Kablosuz olarak kullandığımız internet sağlayıcılar yani Wifi, maalesef sınırlı alanlar içindir. Bu cihazlar kablosuz olarak sinyal gücünü ile çalıştığı için, kalın bir duvar veya çelik bir kapı bile sinyal gücünü düşüren bir sebepler olarak karşımıza çıkmaktadır. Mesela salonumuzda duran Wifi modem salonda ve yan odada çok iyi çekmesine rağmen en dipteki odada ve balkonda hiç çekmiyor. İşte Wifi çekmeyen ve dolasıyla internete giremediğiniz bu alanlara Wifi kör noktası denilir.

Wifi Kör Noktası Nasıl Giderilir?

Sinyal gücünün olmadığı bu alanlarda modemimizin sinyalini görmek için Wifi güçlendirici kullanacağız. Bunun için, orta şiddette çekim gücü olan diğer odalara (muhtemelen arada kalan odalar) bir adet güçlendirici yerleştirerek sinyali kör noktalara ulaştıracağız. Aslında Wifi güçlendirici, düşük sinyali alıp, aynı sinyalı güçlendirerek tekrar etrafına yollayan bir sistem.

Xiaomi Wifi Sinyal Güçlendirici

Uygun fiyatlı ve piyasada son zamanlarda yaygın kullanılan bir Wifi güçlendirici. Herhangi bir teknoloji mağazasından yada internetten rahatlıkla alınabilir.

Xiaomi Wifi Sinyal Güçlendirici Kurulumu

Bu cihazı aldıktan sonra kurulumu çok kolay. Öncelikle cihazı kutusundan çıkarıp fişe takalım. Cihazın ışığının yanıp söndüğünü göreceksiniz (merak etmeyin zaten sadece bir adet ısığı var). Bu ışık cihazın bağlantıya hazır olduğunu gösteriyor. Daha sonra “Mi Home” uygulamasını telefona indirip kuruyorsunuz. Bu program herhangi bir telefon uygulamasında farklı değil. Programı play store dan rahatlıkla bulabilirsiniz. Yada cihazın kullanım kılavuzunda indirilmesi gereken program adını bulabilirisiniz. Uygulamayı indirdikten sonra, programa istenilen bilgiler ile aktive ediyorsunuz (e-posta,telefon v.b. bilgileri isteyip şifre oluşturuyorsunuz).

Uygulamayı açtınız zaman ana sayfanın sağ üst tarafında artı simgesine tıklayınız. Karşınıza Xiaomi resimli cihazlar listesi çıkacak. Orada Xiaomi tekrarlayıcı pro yazan cihazınızı göreceksiniz onun üstüne tıklayınız. Buradan sonra cihazınızı sıfırlayınız yazısını göreceksiniz, size resim olarakta reset tuşunu gösterecek. Reset tuşu cihazı alt tarafında ufak bir delik. Bu deliğe ataç ucu gibi bir nesne ile reset atınız (Deliğe 5 sn kadar basılı tutunuz). Daha sonra devam tuşuna basarak ilerliyoruz. Karşımıza bağlı olduğumuz ve gücünü yükselteceğimiz modeme şifresini girerek bağlanıyoruz Tıpkı taplet veya telefonumuzdan wifi bağlantısı yapıyormuş gibi). Buradan sonra devam tuşuna basarak yeni tekrarlayıcımızın şifresini ve adını oluşturuyoruz.

Şimdi telefonumuzdan Wifi bağlantılarına gelerek yeni oluşturduğunuz wifi bağlantısına bağlanın ve uygulamaya tekrar girin. Yaklaşık bir dk. sürecek olan bağlantı aşamasından sonra, Xiaomi Wifi Sinyal Güçlendirici kullanıma hazır olacak.

Artık güçlendirciyi kör noktalara yakın ve sinyalin kısmen az olduğu yerdeki bir fişe takın. Sinyalin olmadığı kör noktalardaki odalarda yeni oluşturduğunuz wifi bağlantısını kullanarak bu sıkıntıdan kurtulmuş olduk.

Diğer Marka Wifi Sinyal Güçlendiriciler

Diğer Wifi sinyal güçlendircilerde hemen hemen aynı formatta kullanılırlar. Fakat bazılarında birkaç farklı kurulum bulunmaktadır. Eğer akıllı telefon kullanmıyorsanız veya uygulamasını yüklemek istemiyorsanız. O halde sinyal güçlendiriciyi fişe takıp, bilgisayardan sinyal güçlendirici wifi bağlantısına bağlanın. Buradan sistem sizi kullandığınız modeme (sinyalini yükselmek istediğiniz modeme) yönlendirecek. Kullandığınız modemin şifresini girerek wifi güçlendiriciyi aktif etmiş oluyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu