Sağlık

Theta Healing – Vianna Stibal

İnsanoğlu duygularını düşüncelerini rahatlatmak ve şifa bulmak için bir sürü meditasyon tekniği geliştirmiştir. Bunlardan biri de Theta Healing’dir. Enerji ile şifalanma nasıl olur? Okuyup görelim.

Theta Healing bilinç altında oluşturulan terapi tekniğidir. Beyin dalgasının teta tekniği ile duygusal enerjinin kişinin sağlığını nasıl etkilediğini görmektir. Vianna Stibal tarafından oluşturulan ve dünya çapında bu tekniği öğreten Theta Healing “THInK”in kurucusudur. Gelişmesine önderlik etmiştir. Yakalandığı kanser hastalığını Theta Healing sayesinde tedavi ederek ve iyileştiğini gördükten sonra bu meditasyon yöntemine kendini adamıştır.

Theta Healing (Theta Şifası) olarak bilinen meditasyon tekniğinde şifa tekniğini herkesin uygulayabileceği ve metotlar ile insanların değişmesine, gelişmesine katkıda bulunabilecek bir tekniktir. En önemli gerçek ise insanlar kendi gerçekleri ile yüzleşerek hayatlarını yeniden oluşturabilecek olan Theta Healing dünyada bilinen ve saygın bir yer edinmiştir.

Theta sayesinde yapılan beyin dalgası ile bilinçaltı temizliği, atalardan gelen travma, kayıp, acı, şok gibi duygusal olan kişilere negatif olarak zarar veren bu duyguları bilinçaltındaki sayfalardan arındırarak yerine pozitif duygular yükleme biçimine denir. Seans süresince kişide olumsuz olan travma kayıtları olumlu duygulara dönüştürülmesi ile kişinin algı ve sezgisin de düşünce değişikliği gözlemlenir.

Bu teknik sayesinde DNA aktivasyonu, enerji alanının temizlenme işlemi, enerji blokajlarının temizlenmesi ve yüksek benlik ile iletişim kurmak mümkündür.

Teta beyin dalgası derin bir uykuya girerken ve derin bir uykudan çıkarken beynin doğal şekilde girdiği frekanstır. Beyin teta frekansındayken gözlem yaparsanız yaratım gücü yüksektir. Şifaya o anda tanık olabilirsiniz. Kişide var olan enerjiyi gözlem yaparak yönlendirmek gerekir.

Beynimizin yaydığı frekanslar vardır. Bunlar;

Alfa (8 -12 Hz)

Alfa frekansı uykuya dalmak üzere yaydığımız frekanstır.

Beta (13 – 30 Hz)

Bilinçli olarak gün içinde yaydığımız frekanstır.

Theta (4 – 8 Hz)

Theta frekansı derin meditasyon ile uyku halidir. Bilinçaltımızın yaydığı frekanstır. Çocuklar 6 yaşına kadar teta frekansındadır. Bilinçaltına herşeyi kaydettikleri dönemdir. Çocuğun ilk 6 yılı gelişim ve analitik düşünme açısından önemlidir. Ebeveynlerin bu döneme dikkat etmesi gerekir.

Delta (0.1 – 4 Hz)

Uykunun derin evresinde ortaya çıkar ve çok yavaş titreşen dalgalardır.

Gama

Son yıllarda ortaya çıkan dalga türü saniyede 40 kez titreşiyor. Bu dalganın algılama bilinç ve analitik düşünmedir.

Hipnoz, regresyon Ve NLP’den Farkı Nedir?

Theta Healing’in en önemli özelliği ve büyük farkı enerjiyi kolay bir şekilde gözlemleyerek şifanın anda olmasıdır. Şifa anda olur çünkü beyin teta frekansındayken yapılır. Diğer yöntemlerden farkı uygulayıcının beyni teta dalgasındadır. O sizin yerinize yapar. Diğer farkı ise Theta Healing uygulaması kısa sürede yanıt verir. Bir seansta bile farklar görülür.

Dört Seviyede Çalışma Nedir?

Dört seviye ile çalışılır. Bunlar öz inanç, genetik, geçmiş ve ruhsal düzeydir. Mesela fobileriniz var. İlk önce altta yatan sebepler bulunur. Bu insan da olan duygu, inanç ve düşünce kaydıdır. Bu kayıt yaşamda öğrenilmiş olabilir. Buna öz inanç denir. Bu inanç genetikten gelmiş olabilir veya insanlığın ortak bilincinde kolektif zihin olarak gelebilir. Ya da bu inanç kişinin ruhunda kayıtlı olabilir. Dört seviyede çalışılır çünkü; bilinçaltında yaşanan olaylar sadece geçmiş yaşamdan gelmiyor olabilir. Negatif olay bulununca inancınız yeni inançla değiştirilir. Kullanılan enerji en yüksek frekanstır ve kişiyi yormaz.

Seansta Deneyimlenmiş Hislerin Yüklemesi Mi Yapılır?

Hisler deneyimlenerek öğrenilir. Bir bebek dünyaya geldiği zaman herşeyi elleyerek, deneyerek ve işiterek öğrenir. 5 duyu sinir sistemi aracı ile hissederek nöronlara bilgi olarak işler. Theta Healing sayesinde Afrika’da doğmuş olan bir çocuk kış mevsimini görmemiştir. Kar yağmasını ve kartopunu avuçlarında hissetmemiştir. Bu his çocuk da yoktur. Theta Healing bu hissi enerjisi teta frekansındayken nöronlara tanıtarak kaydeder.

Theta Şifasının Yararları Ve Uygulama Alanları Neler?

Ruhsal tüm rahatsızlıklar, fiziksel hastalıklar, fobiler, alerjiler Theta Healing sayesinde şifa bulur. Bir insanda hiç rahatsızlık olmasa da olur. İsteyen herkes kişiliğinde, ilişkilerinde bir şeyleri değiştirmek isteyerek Theta Healing’e başvurabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu