Genel

Son dakika… Zigana Dağı mevkiinde çığ düştü!

Trabzon-Gümüşhane kara yolu Zigana Dağı mevkiinde bugün akşam saatlerinde çığ düştü. Çığ sonucu yol ulaşıma kapandı. Çığla alakalı açıklamada bulunan Gümüşhane Torul ilçe kaymakamı Ömer Said Karakaş “Çığdan zarar gören araçlar oldu, ama Altta araç var mı yok mu henüz onu belirleyemedik” dedi.

Trabzon-Gümüşhane Zigana Tüneli mevkiinde saat 20.00 sırasında çığ düştü. Alınan bilgiye göre Zigana Tüneli’nin Trabzon tarafına yaklaşık 2,5 kilometre mesafede meydana gelen çığ sonucu Gümüşhane -Trabzon kara yolu trafiğe kapandı.

Çığda çok sayıda araç zarar gördüğü belirtilirken, çığ altında araç kalıp kalmadığı konusunda kesin bilgi olmadığı belirtildi. Çığ altında araç olup olmadığına dair çalışmalar başladı.

Bölgeye AFAD ve UMKE ekipleri gönderildi.

Kaymakamdan Açıklama

Gümüşhane Torul Kaymakamı Karakaş, yaptığı açıklamada  yolun tek yönlü trafiğe açıldığını bildirdi, ayrıca şunları ekledi:

“Yol şuan için tek şeritten ulaşıma açıldı. Yolda çığdan zarar gören araçlar oldu ama altta araç var mı yok mu henüz onu belirleyemedik.

Vatandaş olabilir de olmayabilir de diyor. Bir aracın kar altında kalıp kalmadığı ile ilgili bir bilgi henüz bizde yok. Bu konuyu değerlendiriyoruz. 

AFAD, Jandarma ve Karayolları ekipleri orada” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu