Haber

Son dakika… Suriye sınırında acı haber: 1 askerimiz şehit oldu

Suriye sınırında Barış Pınarı Harekatı bölgesinde Resulayn’da yapılan yol kontrolü sırasında  teröristler tarafından bomba yüklü araçla saldırı yapıldı. Saldırı sonucu, 1 jandarma uzman onbaşı ve 3 yerel güvenlik personeli şehit oldu.

Barış Pınarı Harekatı bölgesinde yapılan yol kontrolü sırasında teröristler tarafından bomba yüklü araçla yapılan saldırı sonucu 1 askerimiz ve 3 yerel güvenlik personeli şehit oldu. Saldırıda yaralanan 10 kişi de Ceylanpınar Devlet Hastanesine kaldırıldığı bilgisi verildi.

Şanlıurfa Valiliği şu açıklamaları yaptı:

“Barış Pınarı Harekatıyla güvenli hale getirilen Rasulayn ilçesinde 12 Mart 2020  saat 12.40 sıralarında, yol kontrol noktasında PKK/PYD/YPG terör örgütü mensuplarınca bomba yüklü araç ile yapılan saldırı sonucu bir (1) Jandarma Uzman Onbaşımız ve üç(3) yerel güvenlik personeli şehit olmuştur.

Aynı saldırı sonucu yedi sivil olmak üzere yaralanan on(10) kişi ise Ceylanpınar Devlet Hastanesinde tedavi altına alınmış olup hayati tehlikeleri bulunmamaktadır.

Şehidimize Allah’tan rahmet; ailesi, silah arkadaşları ve asil milletimize başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu